Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Krystyna Sienkiewicz wygrała walkę z nowotworem!

Krystyna Sienkiewicz (80 l.) zmagała się ostatnio z poważnymi problemami zdrowotnymi. Najpierw przeszła udar mózgu, a następnie lekarze wykryli w jej oku groźnego czerniaka. Nie traciła ona jednak optymizmu i teraz cieszy się z poprawy swojego stanu!

Kilka miesięcy temu aktorka opowiedziała o swoim dramacie. Zdradziła, że musiała zawiesić swoją karierę przez problemy zdrowotne, bowiem wykryto u niej czerniaka. 

Reklama

"Guz zlokalizowany jest w lewym oku. To jest potwór. Chciałabym powiedzieć: świnia, ale nie powiem tak, ponieważ kocham wszystkie zwierzęta. Właśnie wróciłam ze szpitala, gdzie mam naświetlania. Rak zmniejszył się o dwa milimetry z każdej strony" - mówiła w rozmowie z "Rewią". 

Dodawała, że ma nadzieję na szybki powrót na scenę. 

Wzruszony jej historią nie krył Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica, zadeklarował, że w razie konieczności pomoże aktorce. 

"Krysia ma zawsze otwarte drzwi w moim teatrze, absolutnie! Nie pozwolę jej przepaść i odejść w zapomnienie. Coraz rzadziej spotyka się takie osobowości, jak ona" - powiedział na łamach "Faktu". 

Teraz być może będzie miał okazję spełnić swoją obietnicę, bowiem Sienkiewicz wraca do zdrowia! 

W wywiadzie dla "Super Expressu" artystka cieszy się, że jej stan zdrowia uległ znacznej poprawie. Zdradza, że czuje się fantastycznie, a choroba nie postępuje. 

Co więcej, wróciła już do aktywności zawodowej! 

"Pracuję teraz nad recitalami i piszę kolejną książkę, więc z tego powodu jestem bardzo szczęśliwa. Dużo czytam, by ćwiczyć mózg" - wyjawia. 

Jednak postawiła sobie pewne ograniczenia. Nie może się już forsować, więc z tego powodu zrezygnowała z podróży zagranicznych, które tak kocha. Rozumie, że zdrowie jest najważniejsze!

Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Sienkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama