Reklama

Reklama

Reklama

Krystyna Pawłowicz szokuje wpisem dotyczącym 10-letniego dziecka. Spotkała się z miażdżącą krytyką

Krystyna Pawłowicz opublikowała we wtorek na Twitterze wpis na temat szkoły w Podkowie Leśnej, w której uczy się 10-letnie transpłciowe dziecko. Wpis wywołał oburzenie.

"Dyr. Szkoły Samorząd. im. Boh. W-wy w Podkowie Leśnej ,ul. Jana Pawła II, Agnieszka [...] doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog. uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA per AGNIESZKA ,jak chcieli rodzice Dane aktów stanu cywil. zlekceważono" - napisała sędzina Trybunału Konstytucyjnego (pisownia oryginalna).

Do wpisu postanowił odnieść się burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. "Wczoraj pisałem ile hejt może zrobić złego. I także wczoraj ukazał się obrzydliwy tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektora Agnieszkę [...]. Dzisiaj odbyła się narzucona 'z góry' kontrola szkoły przez kuratorium, od wczoraj dobijają się dziennikarze. Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusje w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach" - napisał. 

"Z całą odpowiedzialnością informuję, że władze naszej szkoły, ale także miasta Podkowa Leśna są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych. Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła - wspierająca i otwarta" - oświadczył burmistrz.

"Dziecko ma mądrych rodziców, przyjaciół, zrozumienie w szkole, jest otoczone opieką psychologiczną. Od wczoraj wiemy także, że ma ogromne wsparcie w organizacjach działających na rzecz dyskryminowanych mniejszości. Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina posłanka Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę. Nie ma naszej zgody na cyniczne wykorzystywanie dzieci do politycznych rozgrywek. I na koniec - szczegóły z tweeta niewiele mają wspólnego z faktami" - podkreślił na zakończenie.

Reklama

Swój sprzeciw wobec wpisu wyraziła także Barbara Nowacka. "Czy @RPDPawlak zareagował już na obrzydliwy atak na 10-cio letnie dziecko w wykonaniu Pawłowicz? Czy premier, tak oburzony informacjami o miejscu pracy dorosłego syna p.Szydło stanął w obronie transpłciowego dziecka? Obrzydliwi są, legitymizując działania hejterki z TK" - napisała posłanka. 

Obojętnie wobec wpisu Pawłowicz nie przeszedł także Robert Biedroń. "Krystyna Pawłowicz, sędzina Trybunału Konstytucyjnego z PiSowskiego nadania, urządza w internecie hejt na 10-letnie dziecko. To nie jest nawet moralne dno. To jest brodzenie po kolana w szlamie" - napisał polityk. 

"Najbardziej buntują się przeciwko respektowaniu wspólnej woli dziecka i rodziców, ci którzy najgłośniej krzyczą o poszanowaniu prawa rodziców do decydowania o wychowaniu dziecka" - dodała z kolei Katarzyna Lubnauer.

Czy Was też oburzył wpis Krystyny Pawłowicz?  

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »