Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Krystyna Mazurówna: Mam nadzieję, że niedługo Polska też będzie demokratycznym i wolnym krajem

Krystyna Mazurówna (77 l.) została ambasadorką akcji Kampanii Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość". Tancerka w lipcu pojawi się na ślubie zaprzyjaźnionej pary gejów w niecodziennej roli.

Reklama

Mieszkająca we Francji gwiazda przyznaje, że zdecydowała się wesprzeć KPH po tym, jak poznała ostatnio młodego tancerza, którego wyparła się rodzina. Chłopak wyjechał do Paryża - tam zakochał się w Polaku. Dziś panowie mieszkają razem i w lipcu biorą ślub.

Reklama

"Pierwszy raz będę w życiu druhną!" - cieszy się Krystyna Mazurówna. Jest zaskoczona faktem, iż w Polsce nadal nie zostały wprowadzone związki partnerskie.

"Boli mnie to, ponieważ cały świat idzie do przodu. Wszyscy idą do przodu. Polska idzie do przodu. Zrobiła do niedawna wiele wspaniałych kroków. Ale dlaczego to jest ciągle u nas problem? Dlaczego jesteśmy krajem wstydliwym, w którym normalne, ludzkie sprawy urastają do rangi fobii, nienawistnych zachowań?" - zastanawia się Mazurówna.

"Mam nadzieję, że niedługo Polska też będzie tak zwanym demokratycznym i wolnym krajem, że te problemy to będzie przeszłość - że ludzie nie będą musieli się wstydzić, uciekać, chronić i wyjeżdżać za granicę z powodu swojej orientacji seksualnej".

Pozując do zdjęcia, tancerka nie mogła zdecydować się, którą z sojuszniczych tabliczek wybrać. Sfotografowała się więc z dwoma, które najlepiej odzwierciedlają jej przekonania i tłumaczą udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii:

"Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo nie zgadzam się na przemoc i dyskryminację" oraz "Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo różnorodność wzbogaca, a nie zagraża".

***

Przypomnijmy, że "Ramię w ramię po równość" to ogólnopolska akcja społeczna Kampanii Przeciw Homofobii, której celem jest rozbudzenie w polskim społeczeństwie poczucia solidarności z osobami LGBT - lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi i traspłciowymi.

Przy wsparciu znanych i lubianych osobistości ze świata sportu, kultury i mediów, otwarcie deklarujących swoją solidarność z osobami LGBT, Kampania Przeciw Homofobii chce zachęcić Polki i Polaków do publicznego okazywania wsparcia osobom nieheteroseksualnym.

Ambasadorkami i ambasadorami akcji społecznej "Ramię w ramie po równość" są m.in. Ilona Felicjańska, Julia "Maffashion" Kuczyńska, Dariusz Michalczewski, Halina Mlynkova, Paulina Młynarska, Czesław Mozil, Maja Ostaszewska, Małgorzata Ostrowska, Maryla Rodowicz, Tadeusz Ross, Agnieszka Szulim, Maria Seweryn, Dorota Wellman, Zbigniew Wodecki, Aleksandra Woźniak, Aga Zaryan, Dorota Zawadzka i zespół Lao Che.

***

Zobacz więcej materiałów o gwiazdach:

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Mazurówna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »