Reklama
Reklama

KRRiT przedłużyła koncesję TVN Siedem. Widzowie odetchnęli z ulgą

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała zgodę na przedłużenie koncesji nadawania naziemnego dla stacji telewizyjnej TVN7. Przez najbliższe 10 lat stacja nie musi się martwić o swoje funkcjonowanie.

KRRiT przedłużyła koncesję TVN Siedem

KRRiT przedłużyła naziemną koncesję stacji TVN Siedem. Oczekiwanie na tę decyzję trwało ponad rok. Za przyznaniem koncesji zagłosowali: przewodniczący Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk oraz Andrzej Sabatowski. Co ciekawe, we wcześniejszych głosowaniach Andrzej Sabatowski sprzeciwiał się wydaniu koncesji. Ostatecznie przeciwko zagłosował wyłącznie Janusz Kawecki.

Wniosek o przedłużenie koncesji TVN Siedem nadawca stacji złożył już 23 grudnia 2020 roku. Proces trwał jednak dość długo, bowiem - jak tłumaczyła KRRiT - jej członkowie mieli wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN. W sprawę zaangażowali się widzowie, dziennikarze i artyści, którzy w licznych wiadomościach mailowych apelowali o przedłużenie koncesji Siódemki. 

TVN Siedem zdołało awaryjnie zapewnić sobie holenderską koncesję. Dzięki niej stacja mogłaby jednak nadawać wyłącznie w kablówkach i na platformach satelitarnych. W efekcie TVN Siedem straciłoby blisko 30 proc. widzów, odbierających sygnał tylko naziemnie. 

Reklama

TVN Siedem nie zniknie!

Dziś podczas posiedzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zapadła decyzja o przyznaniu koncesji.

Zobacz też:

"Przyjaciółki": Oto, co się wydarzy w nowym sezonie. Socha i Liszowska ujawniają

Elliot Page wydaje pamiętnik! Pokaże w nim drogę do akceptacji swojej transpłciowości

Zaginięcie nastolatki z Watykanu. Gdzie jest Emanuela Orlandi?

Czy Rosja zaatakuje Ukrainę? Premier Mateusz Morawiecki: Moskwa gra w szalenie niebezpieczną grę

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVN7
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy