Reklama
Reklama

Królowa Elżbieta II zostawiła Harry'emu krótką i ponurą wiadomość z okazji urodzin. Smutne, co napisała

Książę Harry obchodzi 15 września urodziny. Wnuk zmarłej niedawno królowej Elżbiety II skończył 38 lat. Z tej okazji otrzymał życzenia, które monarchini przygotowała dla niego na chwilę przed śmiercią. Miała to być krótka "notatka"...

Książę Harry i rodzina królewska

Książę Harry, młodszy syn króla Karola III i brat księcia Williama, zapisał się w historii brytyjskiej monarchii wieloma aferami. Jednak największym skandalem niewątpliwie było opuszczenie rodziny i wyprowadzka do Stanów Zjednoczonych z żoną, Meghan Markle.

38-latek zrzekł się również obowiązków i przywilejów, które mają członkowie rodziny królewskiej. Tym zachowaniem Harry naraził się królowej Elżbiecie II, co ochłodziło ich relacje.

Reklama

Wyprowadzka była jedynie początkiem skandali, które Harry, wspólnie z żoną, Meghan Markle zafundowali zmarłej już monarchini. Para wystąpiła bowiem w programie Oprah Winfrey i ze szczegółami opowiedzieli o tym, jak źle byli traktowani na dworze i że spotykali się z rasizmem. 

Konflikt między Harrym i Williamem

Te śmiałe wypowiedzi nasiliły konflikt księcia ze starszym bratem, Williamem. Mówiło się, że nie ma szansy, by tych dwoje się pogodziło. Widoki na pojednanie pojawiły się dopiero teraz, po śmierci Elżbiety II. Cała rodzina zjechała się, by wspólnie przejść żałobę i zgodnie ze zwyczajem pochować królową.

Życzenia dla Harry'ego od królowej Elżbiety II

Okazuje się, że tuż przed śmiercią Elżbieta II napisała dla Harry'ego życzenia z okazji jego urodzin. Daily Star przekazał, że miała to być krótka "notatka": "Życzę dzisiaj księciu Sussex wszystkiego najlepszego". Ten pozbawiony emocji liścik miał sprawić Harry'emu ogromną przykrość. 

Dodatkowo, zaledwie kilka dni temu, 6 września wypadła okrągła rocznica pochówku mamy Harry'ego i Williama, księżnej Diany. Reporterka BBC przekazała, że to niesamowicie smutne urodziny księcia, które "z pewnością przywołają wspomnienia sprzed 25 lat, kiedy skończył 13 lat kilka tygodni po śmierci matki". 

***

Zobacz też:

Książę Harry we łzach nad trumną królowej Elżbiety II

Książę Harry zdruzgotany. Znowu mu to zrobili

Książę Harry kończy 38 lat. Smutne urodziny w cieniu żałoby po królowej

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy