Reklama

Reklama

Reklama

Książę Harry we łzach nad trumną królowej Elżbiety II. Meghan nie pozostała obojętna!

Książę Harry i jego żona Meghan Markle uczestniczyli w uroczystościach żałobnych, podczas których trumna z ciałem Elżbiety II została umieszczona w pałacu Westminsterskim. Książę nie mógł powstrzymać łez, cisnących się do oczu. Meghan zareagowała od razu!

Książę Harry rozpłakał się nad trumną Elżbiety II

Wnuk Elżbiety II zwracał na siebie uwagę podczas uroczystości żałobnych, w których uczestniczył września b. r. Nie tylko wyglądał inaczej, ponieważ jako jedyny wystąpił w dziennej marynarce, nie mogąc przywdziać wojskowego munduru, ale też zachowywał się inaczej, niż reszta rodziny królewskiej, co nikogo specjalnie nie powinno dziwić. Harry otwarcie okazywał emocje na oczach wszystkich żałobników, a do sieci trafiło wzruszające zdjęcie, na którym ociera łzy z oczu.

Meghan Markle nie odstępowała ukochanego na krok, zawsze służąc mu wsparciem. Widząc, w jakim stanie jest Harry, złapała go za rękę, gdy wychodzili z miejsca spoczynku trumny Elżbiety II. Para niespiesznie maszerowała za następcą tronu - księciem Williamem oraz jego małżonką księżną Kate. Brat Harry’ego nie pozwalał sobie na podobne sceny, ściśle przestrzegając protokołu. Zachowywali z Kate stosowną odległość od siebie i wyzbyli się wszelkich uczuć.

Reklama

Meghan Markle pożegnała królową niezwykłym gestem

Meghan Markle postanowiła oddać hołd zmarłej władczyni w nietypowy sposób. Żona księcia Harry’ego założyła bowiem biżuterię, którą w 2018 roku otrzymała w prezencie od brytyjskiej monarchini. Chociaż to mały gest, trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Księżna Kate uhonorowała natomiast swoją nieżyjącą już teściową, księżną Dianę, pokazując się w kolczykach, które niegdyś należały właśnie do Lady Di. Mama Williama otrzymała komplet błyskotek  tuż przed ślubem z księciem Karolem w 1981 roku.

Diana Spencer uwielbiała biżuterię i wielokrotnie prezentowała się w niej na różnych wydarzeniach. Wspomniane kolczyki miała na sobie między innymi w trakcie tournée po Stanach Zjednoczonych w 1985 roku, albo też na imprezie Vanity Fair w 1994 roku w Londynie.

Warto zauważyć, że kolczyki wykonano z pereł, które często są noszone przez członków rodziny królewskiej w trakcie żałoby. Tradycja ta sięga czasów królowej Wiktorii. Kate miała na sobie również perłowy naszyjnik. Okazuje się, że takim doborem ozdób wpasowałaby się idealnie w upodobania Elżbiety II, która perły wprost uwielbiała.

"Członkowie rodziny królewskiej, w szczególności królowa Elżbieta, kochają perły, ponieważ reprezentują one arystokratyczne cnoty wspaniałości i hojności oraz symbolizują czystość" - informuje Daily Mail - "Perły były kojarzone z klasą, elegancją i wyrafinowaniem od czasów dynastii Ptolemeuszy w starożytnym Egipcie, gdzie rodzina królewska nosiła perły, aby pokazać swój status".

Zobacz też:

Kate i Meghan na procesji żałobnej. Uwagę zwracają ich bliźniacze stroje oraz... biżuteria Meghan

Król Karol III jest przeciwieństwem królowej. Wybuchowy temperament

Królowa Elżbieta zostanie pochowana z biżuterią

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy