Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II wciąż się z tym nie pogodziła! Mało kto na ją od tej strony!

Rozwody w rodzinie, młoda kochanka premiera, homoseksualny ślub kuzyna… To wszystko za dużo jak dla konserwatywnej królowej Elżbiety II. (93 l.).

Rok 1936. Elżbieta ma 10 lat. Jest wyjątkowo dojrzała emocjonalnie jak na swój wiek. Zamiast się bawić, woli spędzać czas z dorosłymi. Interesuje ją wszystko, co się wokół niej dzieje. A w tym czasie na brytyjskim dworze aż wrze.

Reklama

Zasiadający od kilku miesięcy na tronie starszy brat jej ojca, bezdzietny kawaler Edward VIII, ma romans z Amerykanką, dwukrotną rozwódką.

Co więcej, nie kryje, że zamierza ją poślubić! Rodzina królewska jest oburzona jego zachowaniem. Wszyscy nieustannie rozprawiają o moralności, etykiecie, obowiązkach wobec Wielkiej Brytanii.

10-latka jeszcze nie wie, że za chwilę stryj zostanie zmuszony do abdykacji, tron obejmie jej ojciec, a ona sama zostanie jego następczynią. Ale wie jedno - zachowanie Edwarda jest niedopuszczalne i niegodne króla! Kręgosłup moralny, który w tym czasie wyrobiła sobie przyszła królowa, towarzyszy Elżbiecie II po dziś dzień. Gdy 16 lat po abdykacji stryja została królową, wciąż pamiętała jego występek.

Co więcej, żywiła do niego osobistą urazę za to, że swoim ustąpieniem z tronu zmienił bieg historii, zrzucając odpowiedzialność za kraj na jej ojca, a później na nią. Jako młoda królowa nie zgodziła się więc na prośbę stryja, by po latach na wygnaniu wrócił do Wielkiej Brytanii.

Wtedy jeszcze Elżbieta II wierzyła, że będąc konsekwentną i stanowczą, potrafi trzymać w ryzach całą rodzinę i panować nad ich osobistymi decyzjami. Wkrótce jednak musiała pogodzić się z tym, że jej bliscy podejmują niezgodne z jej kodeksem moralnym decyzje. Najpierw zawiodła ją rodzona siostra Małgorzata, rozwodząc się w 1978 roku ze swoim mężem.

***
Czytaj więcej na kolejnej stronie: 

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: królowa elżbieta II | rodzina królewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »