Reklama
Reklama

Król Karol rozpoczął porządki znienawidzonego zamku. Wszystko po to, żeby uciec przed Camillą!

Król Karol zaskoczył poddanych decyzją, jaką podjął w związku z zamkiem Windsor. Wszyscy byli pewni, że nigdy tam nie zamieszka. Tymczasem król zmienił zdanie i zajął się jego remontem. Pytanie, co go do tego skłoniło...

Król Karol remontuje Windsor

Król Karol w przeciwieństwie do swojej matki królowej Elżbiety II nienawidził zamku Windsor. Narzekał zawsze na hałas samolotów, lecących na Heathrow, który dało się słyszeć w pałacowych komnatach. Z jakichś powodów Karol zaczął się jednak oswajać z myślą, że Windsor będzie jego główną siedzibą.

Reklama

Zaplanował i wprowadził nawet w życie plan odnowienia pałacu i wprowadzenia kilku ekologicznych innowacji. Na terenie Windsoru w ostatnim czasie widziano robotników urządzających prywatne apartamenty królowej Elżbiety. Personel zamkowy wynosił jej rzeczy. Natomiast do wnętrz wnoszono wiele ulubionych dzieł sztuki i antyków Karola.

To nie jedyny zmiany w Windsorze. Karol III znany jest z promowania ekologicznych rozwiązań. Dlatego też i tutaj wprowadza nowe porządki. Na terenie posiadłości instalowane są w kilku miejscach punkty ładowania samochodów elektrycznych. Król zarządził posadzenie tysiąca nowych drzewek. Dodatkowo polecił też rozpoczęcie prac nad nowym ujęciem wody pitnej przed zamkiem Windsor.

Windsor najstarszym zamieszkałym zamkiem

Windsor to oficjalna rezydencja królewska i dom dla około 150 osób. To tutaj odbywa się większość państwowych uroczystości. Windsor jest przy tym najstarszym i największym zamieszkałym zamkiem na świecie i od prawie 1000 lat jest domem angielskich królów i królowych.

Królowej Elżbiecie II tak się tutaj podobało, że spędzała w zamku większość weekendów. Ze swoich apartamentów miała widok na Ogród Różany - zaprojektowany przez księcia Filipa. Są prywatne i rzadko udostępniane publicznie, dlatego mogła tam się czuć w pełni swobodnie.

Król Karol III też ma tutaj swoje apartamenty. Od września ubiegłego roku korzystał z nich dość często, by być bliżej matki lub żeby wyręczyć ją w wielu obowiązkach. Po jej śmierci nadal chętnie bywa w Windsorze. Postanowił uporządkować apartamenty po zmarłej królowej, co sugeruje, że planuje wprowadzić się do nich.  

Dlaczego Karol tyle czasu spędza w Windsorze?

Karol III spędza w Windsorze dwie lub trzy noce w tygodniu i prowadzi coraz więcej oficjalnych spraw z zamku, ponieważ Pałac Buckingham wciąż przechodzi gruntowną renowację.

Królowa Małżonka z kolei spędza czas w ich dawnej siedzibie - Clarence House. Brytyjskie media sugerują, że taka decyzja Karola może wynikać z chęci odseparowania się od Camilli. Czyżby para przechodziła kryzys?

Zobacz też:

Król Karol III zapowiada kolejne "dramaty". Eksmisja to dopiero początek! 

Książę Harry i Meghan Markle eksmitowani. Wiadomo, kto zamieszka w ich rezydencji

Książę Harry cierpi przez PTSD, depresję i zespół deficytu uwagi. Wszystko ujawnił publicznie 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Camilla Parker Bowles
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy