Reklama

Reklama

Reklama

Koronacja króla Karola III. Jest data!

Media dotarły do nieoficjalnej daty koronacji króla Karola III. Agencja prasowa "Bloomberg" podaje, że do tego ważnego dnia ma dojść 3 czerwca 2023 roku w Opactwie Westminster. Jak na radzie pałac Buckingham wstrzymał się z komentarzem w tej sprawie.

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej zastanawiają się, kiedy będzie miała miejsce oficjalna koronacja króla Karola III. Portal "Page Six" dotarł do informatora pałacowego, który poinformował, że mają nadzieję, iż ceremonia odbędzie się właśnie w czerwcu przyszłego roku.

Jest to wielce prawdopodobna data, gdyż wcześniej brytyjscy urzędnicy wskazywali na 2 czerwca, dokładnie w 70. rocznicę koronacji królowej Elżbiety II. Dzień ten jednak przypada w piątek, dlatego zdecydowano o przeniesieniu wydarzenia na sobotę.

Reklama

Koronacja króla Karola III

Już jakiś czas temu ogłoszono, że ceremonia koronacji będzie skromna, mniejsza i bez nadużycia dużych środków finansowych. W tym samym dniu małżonka króla Camilla również zostanie ukoronowana.

Karol w dniu koronacji będzie mieć skończone 74 lata, co oznacza, że stanie się najstarszym monarchą w historii Wielkiej Brytanii.

Jak wygląda koronacja?

Zgodnie z tradycją monarcha zasiądzie na tronie zwanym "krzesłem koronacyjnym". W dłoni będzie trzymać berło i laskę, które reprezentują jego konstytucyjną kontrolę nad narodem, oraz kulę, która reprezentuje świat chrześcijański.

Po namaszczeniu olejem, pobłogosławieniu i konsekracji przez starsze duchowieństwo, Karolowi położą na głowie koronę św. Edwarda, oficjalnie czyniąc go królem.

Po oficjalnej ceremonii król i małżonka przemówią do narodu z Pałacu Buckingham.

Jesteście ciekawi wydarzenia?

Zobaczcie również:

Księżniczka Beatrycze na przestrzeni lat przeszła ogromną metamorfozę. Jak wyglądała kiedyś?

Królowa Dani odebrała wnukom tytułu książęce. Oto powód!

Kulisy sytuacji przed pogrzebem królowej wychodzą na jaw. Harry wściekły

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy