Reklama
Reklama

Królowa Dani odebrała wnukom tytułu książęce. Oto powód!

Duńska rodzinka królewska nie jest popularna tak jak ta Brytyjska, jednak do mediów co jakiś czas docierają informację dotyczące królowej Małgorzaty II i jej bliskich. Teraz okazuje się, że na dworze będą miały miejsce duże zmiany, bowiem monarchini postanowiła odebrać tytuły książęce swoim wnukom. Skąd ta decyzja?

Królowa Małgorzata II po śmierci królowej Elżbiety II została jedyną kobietą obecnie zasiadającą na tronie w Europie. 82-latka z Dani ma się świetnie i nadal sprawuje oficjalne obowiązki. Władczyni nie spoczywa na laurach i postanowiła wprowadzić zmiany na dworze.

Decyzja arystokratki związana jest z dziećmi jej najmłodszego syna, księcia Joachima!

Królowa Małgorzata II od lat panuje w Dani. Teraz postanowiła odebrać wnukom tytuły książęce

Królowa Małgorzata II i jej mąż, książę Henryk, mają dwóch synów: księcia Fryderyka, który jest następcą tronu oraz księcia Joachima. Młodszy z nich w latach 1995-2005 był mężem hrabiny Aleksandry. Para ma dwójkę dzieci: Mikołaja i Feliksa. Po rozwodzie arystokrata ułożył sobie życie u boku księżnej Marii. Małżonkowie mają syna Henryka i córkę Atenę.

Reklama

To właśnie tej czwórce wnucząt władczyni odebrała tytuły książęce.

Zmiany na dworze. Królowa Dani odebrała wnukom tytuły książęce!

Oficjalna decyzja została podana na Instagramowym profilu duńskiej rodziny królewskiej. Dekret ma obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku i od tego momentu dzieci księcia Joachima będą się mogły posługiwać jedynie tytułem hrabiego i hrabiny Monpezat.

"Królowa Danii Małgorzata II, postanowiła, że od przyszłego roku jej wnuki: książę Mikołaj, książę Feliks, książę Henryk i księżniczka Atena stracą tytuły książęce i otrzymają tytuł hrabiów/hrabiny Monpezat. Od tego momentu trzeba będzie się do nich zwracać per "ekscelencje". Decyzja królowej jest zgodna z podobnymi zmianami, które w ostatnich latach wprowadziły inne rodziny królewskie" - czytamy we wpisie.

W publikacji znalazły się też słowa wyjaśnienia dotyczące nagłych zmian na dworze.

"Swoją decyzją Jej Wysokość chce dać im możliwość, aby w znacznie większym stopniu mogli osobiście kształtować swoje życia tak, aby nie byli ograniczani szczególnymi względami i zobowiązaniami, jakie przynależność do rodziny królewskiej niesie za sobą" - podano.

Jak się okazało, czwórka wnucząt królowej nie straci prawa do sukcesji.

Zobaczcie również:

Książę William zniesmaczony zachowaniem Meghan Markle. Tak zareagował na jej wpadkę

Książę William i księżna Kate już przenieśli się do Windsoru. Na ich drodze nieoczekiwany problem...

Kulisy sytuacji przed pogrzebem królowej wychodzą na jaw. Harry wściekły

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Małgorzata II
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy