Reklama
Reklama

Kolejny członek rodziny królewskiej przyszedł na świat. Książę Edward coraz dalej od tronu

Księżniczka Eugenia urodziła drugiego syna. Przyjście na świat Ernesta George'a Ronniego Brooksbanka sporo namieszało w linii sukcesyjnej do brytyjskiego tronu. Nowo narodzony chłopiec wskoczył na 13. miejsce w kolejce do rządzenia, tym samym syn królowej Elżbiety II książę Edward i jego dzieci zostali przesunięci odpowiednio na 14., 15. i 16. miejsce.

 

Księżniczka Eugenia nie pojawiła się na ważnej uroczystości

W ubiegły poniedziałek 29 maja pisaliśmy, że księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II i bratanica króla Karola III odwołała ważne dla royalsów spotkanie. Nie przybyła na Chelsea Flower Show. Ponadto córka księcia Andrzeja i księżnej Sarah Ferguson przeprowadziła się do londyńskiej rezydencji, by być blisko szpitala. Były to oczywiste znaki, że ciężarna księżniczka lada moment spodziewa się porodu. 

Reklama

Księżniczka Eugenia urodziła syna

Księżniczka Eugenia jest córką księcia Andrzeja i Sarah Ferguson oraz bratanicą króla Karola. Informację o ciąży potwierdził Pałac Buckingham w styczniu tego roku. 

Wczoraj, 5 czerwca 2023 roku, brytyjskie media ogłosiły, że księżniczka Eugenia urodziła. Jak się okazuje, poród miał miejsce już kilka dni temu. Wnuczka królowej Elżbiety urodziła syna już w ubiegły wtorek 30 maja! 

"Jack i ja chcieliśmy podzielić się wiadomością, że 30 maja 2023 roku urodził się nasz mały chłopiec, Ernest George Ronnie Brooksbank, o godzinie 8.49 waży 7,1 funta".

Jak napisała jego matka, imię chłopca nie jest przypadkowe. Nadano mu imię na cześć jego prapraprapradziadka George'a, jego dziadka George'a i po dziadku księżniczki Ro.

Na koniec swojego wpisu księżniczka wspomniała i swoim starszym synu: "Augie już kocha być starszym bratem".

Księżniczka Eugenia 11 w kolejce do tronu

Eugenia z Yorku przyszła na świat 23 marca 1990 roku. Jest jak na razie 11. w linii sukcesyjnej do brytyjskiego tronu.  Księżniczka w 2010 roku poznała Jacka Chritstophera Stampa Brooksbanka, potomka brytyjskiej rodziny baronetów. Do ich spotkania doszło w szwajcarskim Verbier podczas imprezy u wspólnych przyjaciół.

Dopiero osiem lat później, 22 stycznia 2018 roku Pałac Buckingham ogłosił zaręczyny pary. Jack Brooksbank oświadczył się księżniczce podczas wakacji w Nikaragui. 12 października 2018 para stanęła na ślubnym kobiercu w Kaplicy Świętego Jerzego na Zamku Windsor.

Brytyjska telewizja transmitowała uroczystość na żywo.Eugenia zachwyciła w sukni zaprojektowanej przez Petera Pilotto. Jack jest cztery lata starszy od Eugeni. 25 września 2020 Pałac Buckingham ogłosił pierwszą ciążę księżniczki Eugenii, a już 9 lutego 2021 w Portland Hospital w Londynie przyszedł na świat syn August Philip Hawke Brooksbank, który właśnie został starszym bratem Ernesta George'a Ronniego.

Zobacz też:

Księżniczka Eugenia nie mogła powstrzymać smutku. Pocieszył ja książę Andrzej

Królowa Camilla dołożyła do pieca! Sensacja tuż przed koronacją Karola III. Na Wyspach huczy od plotek

Arnold Schwarzenegger dziękuje Polsce. Widzowie docenili jego serial

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy