Reklama
Reklama

Kayah zaskoczyła w Sopocie. Ze sceny zwróciła się z apelem do Polaków

Kayah zachwyciła na Polsat SuperHit Festiwal 2023. Wykonała nostalgiczny utwór z repertuaru Seweryna Krajewskiego, który był hitem jednego z seriali telewizyjnych.

Polsat SuperHit Festiwal 2023. Kayah

 Kayah jest jedną z najciekawszych i najpopularniejszych polskich wokalistek. Gwiazda pojawiła się na Polsat SuperHit Festiwal 2023. Artystka zaśpiewał piosenkę "Ramie w ramię", "Po co" oraz "Prawy do lewego", który był jej wielkim przebojem nagranym razem z Goranem Bregovićem.  

Jako czwarty Kayah wykonała utwór z repertuaru Seweryna Krajewskiego "uciekaj moje serce". Starsi widzowie mogą pamiętać ten utwór z niezwykle popularnego przed laty serialu "Jan Serce".

Piosenka miała na celu wsparcie fundacji Polsatu

Reklama

"Ta piosenka będzie poruszała serca" - powiedziała ze sceny artystka.

Kayah towarzyszył na scenie Igor Herbut.

Kayah - kariera

Swoją karierę artystka zaczęła w 1988 roku od wydania singla zatytułowanego "Córeczko", za który otrzymała nagrodę specjalną Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Później artystka wydała swój debiutancki album studyjny, który nosi tytuł "Kayah". Mimo to dopiero następna płyta "Kamień" z 1995 roku przyniosła jej rozpoznawalność. Ten album został bardzo pozytywnie odebrany przez krytyków, jak i całą branżę muzyczną. Zdobył status złotej płyty i zapewnił Kayah Fryderyka w kategorii "Wokalistka Roku". W kolejnych latach wydała jeszcze 11 albumów, m.in. "Zebra", "Kayah i Bregović", "Stereo Typ", "JakaJaKayah", "Kayah & Royal",  "The Best & The Rest", "Skała", "Panienki z temperamentem", czy "Gdy pada śnieg".

Polsat SuperHit Festiwal 2023. 20 urodziny

Drugi dzień na Polsat SuperHit Festiwal 2023 zorganizowano pod znakiem urodzin i jubileuszowych występów. "20 Lat Festiwali Polsatu w Sopocie" - taki tytuł nosi sobotnia impreza. Swoje jubileusze razem z Polsatem celebrować będą: 25 lat Golec uOrkiestra, 35 lat IRA, a aż 40 lat - niepokorny Maciej Maleńczuk.

Zobacz też:

Nina Terentiew ciepło o Agnieszce Chylińskiej: "Imponuje mi w każdym calu" [POMPONIK EXCLUSIVE]

Doda po występie w Sopocie publicznie przeczytała wiadomość od mamy. Treść chwyta za serce

Bajm na Polsat SuperHit Festiwal. 45 lat na scenie, a wciąż płonie gorący ogień

Wulkaniczny pył spada na trzy kontynenty. Miliony osób dostały ostrzeżenia

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Polsat SuperHit Festiwal 2023 | Kayah | Igor Herbut | Fundacja Polsat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy