Reklama

Reklama

Reklama

Kamil Durczok walczy w sądzie o 9 mln złotych odszkodowania!

29 września Kamil Durczok (47 l.) stawił się w warszawskim Sądzie Okręgowym, gdzie odbywa się proces przeciwko tygodnikowi "Wprost". Dziennikarz żąda w sumie 9 mln złotych za opublikowanie artykułów, które - jak twierdzi - naruszały jego dobre imię. Na rozprawie stawili się pracownicy TVN.

Były szef "Faktów" wytoczył dwie sprawy z powództwa cywilnego. Pierwsza dotyczy artykułów "Ukryta prawda" i "Nietykalny", opublikowanych w lutym.

Kolejna - głośnego tekstu, w którym gazeta opublikowała zdjęcia zabawek erotycznych i śladów po narkotykach, znalezionych w mieszkaniu, w którym rzekomo przebywał Durczok.

Za pierwszą publikację Durczok domaga się 2 mln złotych, za drugą - 7.

Trzeci pozew, prywatny, dziennikarz złożył przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu i autorom artykułu o molestowaniu na podstawie artykułu kodeksu karnego o poniżeniu i pomówieniu osoby publicznej.

Reklama

Co ciekawe, dziennikarze "Wprost" także postanowili pozwać Durczoka za słowa, które wygłosił na antenie TOK FM, komentując działania Sylwestra Latkowskiego, Michała Majewskiego, Olgi Wasilewskiej i Marcina Dzierżanowskiego, którzy to ujawnili jego rzekome nadużycia.

"To jest potworny rodzaj dziennikarstwa, które można porównać do wojny hybrydowej prowadzonej przez Putina na Krymie " - stwierdził Durczok. 

Dziennikarze domagają się przeprosin za "naruszenie ich dóbr osobistych w postaci dobrego imienia dziennikarskiego".

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Durczok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy