Reklama
Reklama

Julia Kuczyńska i Maciej Musiał z zarzutami. Grozi im grzywna do 500 tys. zł

Julia Kuczyńska znana jako Maffashion i aktor Maciej Musiał odpowiedzą za naruszenie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Przeciwko obojgu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota skierowała akty oskarżenia. Grozi im grzywna w wysokości 10 do 500 tys. zł. Zarówno influencerka, jak i aktor zgodzili się na publikację wizerunku i pełnych danych.

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami

Influencerka Julia Kuczyńska i aktor Maciej Musiał staną przed sądem. Podobnie jak Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki i Tomasz Czechowski mieli promować w sieci alkohole. Na profilu Influencerki w czerwcu ubiegłego roku pojawiła się reklama włoskiego piwa. Z kolei Maciej M. w sierpniu 2021 roku promował szkocką whisky i włoskie piwo.

Reklama

Prokuratura dla Warszawy-Ochoty postawiła obojgu zarzuty, o których poinformowało tvp.info. Doniesienia te potwierdziła Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Portal Onet skontaktował się zarówno z aktorem, jak i influencerką. Oboje odmówili komentarza, ale zgodzili się na opublikowanie wizerunkó i pełnych danych.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot w podobnej sytuacji

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski jak wyżej wspomniano są w podobnej sytuacji. Wszyscy trzej na przestrzeni ostatnich lat aktywnie reklamowali własne trunki w internecie. Wódka, whisky i okowita regularnie pojawiały się w mediach społecznościowych mężczyzn. Zaniepokojony tym zjawiskiem Jan Śpiewak, poinformował prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W Polsce bowiem, reklamowanie alkoholu na profilach w mediach społecznościowych jest nielegalne.

Za niezgodne z prawem reklamowanie napojów wyskokowych, celebrytom grozi horrendalna grzywna. Za swoje postępowanie mogą zapłacić nawet 500 tys. zł.

"We wszczętym postępowaniu potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych, na profilach w serwisie społecznościowym, należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz. To przestępstwo z art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi im za to grzywna w wysokości nawet pół miliona złotych" - poinformował dziennikarzy "Super Expressu" w oficjalnym piśmie prok. Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz też:

Lis wrócił na stare śmieci i zrobił show u Wojewódzkiego? Mianował się bogiem i... opowiedział o konfliktach w TVN!

Kuba Wojewódzki i Palikot z zarzutami prokuratury! Grozi im olbrzymia grzywna za alkohol

Maciej Stuhr wyznał wprost: "Nienawidzę, że mój stary wsiadł za kółko po kielichu"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maffashion | Maciej Musiał
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy