Reklama
Reklama

Julia Faustyna ogłosiła się Madeleine McCann. Analiza specjalistów to wykluczyła

Znamy ciąg dalszy historii Julii Faustyny (lub też Julii Wendell) z Polski, która podawała się za zaginioną Madeleine McCann. Do sprawy dołączyli się specjaliści wykonujący analizę twarzy. Co stwierdzili? "Można sobie oszczędzić testu DNA"... To koniec sprawy?

Julia Faustyna jednak nie jest Madeleine McCann? Nowe fakty po analizie specjalistów

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Julia Faustyna otrzymała pismo od prawnika oskarżanego przez 21-latkę mężczyzny. Przy okazji mówiliśmy o tym, że szwajcarska firma postanowiła przeprowadzić zaawansowane badanie analizy twarzy dziewczyny, aby stwierdzić, czy faktycznie jest cień szansy, że jest ona Madeleine McCann. Co się okazało? "Można sobie oszczędzić testu DNA" - mówią eksperci.

Reklama

Julia Faustyna ogłosiła się Madeleine McCann. Analiza specjalistów to wykluczyła

Firma ze Szwajcarii Ava-X specjalizuje się w analizie twarzy osób zaginionych i podejrzanych przez policję.

"Praktycznie niemożliwe jest, aby młoda Polka była Maddie" - powiedział dla portalu Blick szef Ava-X, Christian Fehrlin. Dodał też, że w około 90 procentach jest pewien, że Polka i Brytyjka to różne osoby.

Julia Faustyna i Madeleine McCann to ta sama osoba? Teraz nie ma wątpliwości!

Dziś doczekaliśmy się większej ilości informacji na temat przeprowadzonego badania. Porównano bowiem ze sobą dwa zdjęcia Julii z dzieciństwa i aktualne, a także zdjęcia zaginionej Maddie.

Po zestawieniu zdjęć Polki i Brytyjki wniosek mógł być tylko jeden. "To był strzał w dziesiątkę. Kiedy zrobiliśmy to samo ze zdjęciem Maddie, nie udało się znaleźć żadnego dopasowania" - powiedział Christian Fehrlin.

"Oprogramowanie poszukuje tożsamości za pomocą wektorów. Oznacza to, że program "rozkłada" twarz na części. Następnie program sprawdza, czy istnieją jakieś dopasowania do części twarzy z innych zdjęć, które są w bazie danych" - wyjaśnił Christian Fehrlin ze szwajcarskiej firmy.

Zatem wygląda na to, że sprawa polsko-brytyjska powoli się kończy. Takie informacje z pewnością nie spodobają się detektywce i medium Fii Johnsson, która zabrała Julię do Stanów Zjednoczonych, by mogły wykonać badanie DNA

Zobacz też:

Będzie badanie DNA Polki podającej się za zaginioną Madeleine McCann? Rodzice dziewczynki w fatalnym stanie emocjonalnym

Rodzina Polki, która podaje się za Madeleine McCann wydała oświadczenie. "Jesteśmy zdruzgotani obecną sytuacją"

Polka podająca się za Madeleine McCann to zaginiona Niemka? Szokujące wieści

Polska Madeleine McCann odpowiedziała na oświadczenie rodziców. Oto, dlaczego odmawiają badania DNA

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Julia Faustyna | Madeleine McCann
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama