Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Jolie w obronie ludności północnej Afryki

"Każda ze stron nowego konfliktu w północnej Afryce, powinna respektować podstawowe prawo człowieka do bezpiecznej ucieczki z terenów zagrożonych wojną" - zaapelowała Angelina Jolie, która przebywa obecnie w Afganistanie. Aktorka jest Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF.

"Kolejne fale rewolucyjne doprowadzą do przemieszczania się ludności. Musimy dać ludziom pewność, że jeśli zdecydują się na ucieczkę, znajdą azyl. Trzeba zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ich uratować" - powiedziała aktorka.

Reklama

Jolie apelowała do międzynarodowej opinii o przygotowanie długoterminowego planu pomocy dla ludności Libii i Wybrzeża Kości Słoniowej.

"Jeśli od początku nie będziemy ich wspierać, ci ludzie nigdy nie zaznają stabilizacji, co doprowadzi do kolejnych konfliktów" - przekonywała Jolie.

Aktorka przyjechała do Kabulu, stolicy Afganistanu na spotkanie z nauczycielami i uczniami z wioski Qala Gudar znajdującej się niedaleko miasta. Jolie planuje tam sfinansować budowę szkoły podstawowej dla dziewcząt.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »