Reklama
Reklama

Jeżowską i Prońko łączy nie tylko talent muzyczny. Kiedyś kochały tego samego mężczyznę

W latach 70. Majka Jeżowska była studentką Akademii Muzycznej w Katowicach, w której wykładała prof. Krystyna Prońko. Młoda Majka szybko zyskała sympatię pani profesor i tak zaczęły zacieśniać się ich więzi.

Krystyna Prońko uczyła Majkę Jężowską

Krystyna Prońko jako doświadczona artystka wprowadziła swoją podopieczną Majkę Jeżowską w świat estrady, poznała z ludźmi z branży i... swoim wieloletnim partnerem, kompozytorem i aranżerem, Januszem Komanem. Ta znajomość zaowocowała wkrótce wybuchem miłości między nim a Majką. I choć związek z Krystyną i tak był już na finiszu, to jednak cała sytuacja skomplikowała dalsze losy całej trójki.

Reklama

Prońko i Jeżowska kochały tego samego mężczyznę

Krystyna Prońko zamiast żywić urazę do swojej studentki, ostrzegła ją przed związkiem z Januszem, jakoby miał stosować wobec niej przemoc. Zakochana młoda Majka nie zamierzała wierzyć w jej przestrogi. Ich związek rozwijał się dalej, aż w końcu para pobrała się i doczekała wspólnego syna. Sielanka nie trwała jednak zbyt długo, a młoda artystka dość szybko przekonała się, że słowa Krystyny nie wynikały z zazdrości i chęci zniszczenia ich związku, tylko były prawdą.

Po latach doszło do spotkania obu artystek. Niestety, odbyło się to w tragicznych  okolicznościach, bo Krystyna Prońko złożyła wizytę Majce Jeżowskiej w szpitalu. Młodsza artystka została dotkliwie pobita przez swojego męża. Ta historia zakończyła małżeństwo państwa Koman, ale wznowiła przyjaźń między paniami. W 1986 r. przyjaciółki zaśpiewały razem na scenie piosenkę "On nie kochał nigdy żadnej z nas", ogłaszając przed światem triumf kobiecej solidarności.

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Hit Festiwal w Sopocie - aktualności, gwiazdy, koncerty

Jeżowska i Prońko razem na scenie na Polsat Hit Festiwal

W tę sobotę Jeżowska i Prońko pojawią się razem na Polsat Hit Festiwal. Artystki zaśpiewają wspólnie na scenie Opery Leśnej w Sopocie przy okazji specjalnego jubileuszu. Drugiego dnia Festiwalu odbędzie się wyjątkowy koncert "Najpiękniejsza w klasie. Majka Jeżowska", podczas którego będziemy celebrować 45 lał twórczości artystki, a także jej urodziny. 

"Najpiękniejsza w klasie. Majka Jeżowska" - w sobotę, 25 maja na Polsat Hit Festiwal 24, tylko w Polsacie.

Zobacz też:

Polsat Hit Festiwal. Oni zaczynali kariery w Polsacie, teraz pojawią się w Sopocie

Wyszedł na jaw sekret kariery Andrzeja Piasecznego. Artysta żadnej pracy się nie boi

Wielkie poruszenie w domu Golców. Edyta nie mogła już dłużej milczeć. "Jest ekscytacja"

Tylko oni mogli się tego podjąć. Poprowadzą Polsat Hit Festiwal 2024

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Majka Jeżowska | Krystyna Prońko | Polsat Hit Festiwal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy