Reklama
Reklama

Jerzy Stuhr skazany! Zapadł drugi wyrok w sprawie potrącenia motocyklisty. Znamy karę!

Jerzy Stuhr kilka miesięcy stał się celem dziesiątków krytycznych komentarzy z całej Polski. Wszystko z powodu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, co skończyło się kolizją z przejeżdżającym w pobliżu motocyklistą. Na początku marca aktor usłyszał pierwszy wyrok w tej sprawie, ale nie był to koniec jego kłopotów z prawem.

Jerzy Stuhr spowodował wypadek drogowy po spożyciu alkoholu

Jerzy Stuhr to jeden z najbardziej cenionych i utalentowanych polskich aktorów. Cieniem na jego popularności wyraźnie odbiły się jednak ostatnie kłopoty z systemem sprawiedliwości. Niecały miesiąc temu gwiazdor usłyszał wyrok w sprawie spowodowania wypadku drogowego. Nie był on prawomocny, a adwokat oskarżonego zostawił furtkę do ewentualnej apelacji po konsultacji ze swoim klientem. Sam Jerzy Stuhr w pierwszej wypowiedzi udzielonej mediom po zapadnięciu wyroku nie okazał skruchy.

Reklama

Na razie nie wiadomo, czy Stuhr odwoła się od pierwszego wyroku. Mamy natomiast nowe wieści w związku z drugim z prowadzonych wobec niego postępowań. Sąd Okręgowy w Krakowie zdecydował 28 marca o tym, ze Jerzy Stuhr ponosi winę za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, do którego doprowadził pod wpływem alkoholu. Jaką karę zarządzono wobec aktora?

Jerzy Stuhr skazany po raz drugi

Do omawianego przez sąd zdarzenia doszło 17 października 2022 roku. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym stwierdzono, że Stuhr złamał prawo. Na aktora nałożono karę w wysokości 3 tys. złotych. Musi też z własnej kieszeni opłacić koszty sądowe na rzecz Skarbu Państwa. Wyrok jest nakazowy i nieprawomocny.

Jak się okazuje wysokość kary sąd ustalił na podstawie średniego stopnia szkodliwości czynu społecznego oraz na podstawie stanu majątkowego oskarżonego oraz wysokości miesięcznego dochodu aktora. Wziął też pod uwagę jego podeszły wiek.

W ramach poprzedniego wyroku 75-letni Jerzy Stuhr stracił możliwość prowadzenia pojazdów na 3 lata, otrzymał też karę grzywny w wysokości 12 tys. złotych, a także został zobowiązany do wpłaty kolejnych 6 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej.

Zobacz też:

Jerzy Stuhr obawia się utraty panowania nad własnym umysłem. Ma za sobą poważne choroby

Maciej Stuhr zakpił z ojca! Nawiązał do afery z jazdą pod wpływem

Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Jerzego Stuhra

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Stuhr
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy