Reklama
Reklama

Jego ciało poddano terramacji: "To jest właśnie wieczność". Nagranie na TikToku zaszokowało publikę

Media społecznościowe mają ogromną moc, a materiały zamieszczane ze pośrednictwem platform mogą bardzo szybko stać się popularne niemalże na całym świecie. Tak się właśnie stało w przypadku filmiku z pogrzebu, na którym pokazano terramację zwłok. Wideo z TikToka zaszokowało publikę!

Szokująca nagrania w mediach społecznościowych. Filmiki z pogrzebów coraz popualrniejsze

W przestrzeni mediów społecznościowych można znaleźć zaskakujące materiały. Jest wiele kont i każdy użytkownik sieci ma możliwość dostosowania treści pod własne upodobania, jednak od dłuższego czasu publikę interesują osoby, które poddały się operacjom plastycznym i opowiadają o tym w sieci, różnego rodzaju modyfikacje ciała, a ostatnio w trendach znalazły się również... pogrzeby! 

Reklama

Takie posty dla dużej części internautów są zaskakujące!

Spełniła ostatnią wolę syna. Poddała jego ciało terramacji!

Na TikToku hitem okazało się nagranie z pewnego pogrzebu. Jednak ostatnie pożegnanie nie było tradycyjne w rozumieniu i kulturze wielu użytkowników sieci. Mama zmarłego spełniła ostatnią wolę syna i poddała jego ciało terramacji. Zmarły pragnął, aby jego zwłoki zmieniły się w kompost wielokrotnego użytku, który jego rodzina może wykorzystać w ogrodzie.

"Kiedy twój jedyny syn umiera, a ty spełniasz jego życzenie, by zostać skompostowanym" - czytamy opis nagrania.

Na zamieszczonym nagraniu widzimy matkę zmarłego, która rozkłada warstwę kompostu na ciele potomka.

Pod publikacją pojawiło się wiele komentarzy, a duża część internautów była zachwycona pogrzebem.

"Z  mojego gnijącego ciała będą wyrastać kwiaty, a ja będą w nich i to jest właśnie wieczność" - pisali.

Taka forma ostatniego pożegnania nosi miano "zielonego pogrzebu" i jest legalna w niektórych stanach w USA (na ten moment w sześciu), a także w Szwecji.

Terramacja: czym jest?

Terramacja to naturalna redukcja materii organiczne po śmierci. Nazywana jest również kompostowaniem ludzkich zwłok. Jest to alternatywna metoda dla tradycyjnego pogrzebu. Taka metoda jest ekologiczna i sprawdza się w szczególności w dużych aglomeracjach, w których brakuje miejsc na cmentarzach.

Sam proces kompostowania zwłok odbywa się w przeznaczonych do tego celu obiektach naziemnych. Ciało zostaje zamknięte wraz z naturalnymi materiałami, takimi jak: słoma, lucerna, czy zrębki, a następnie rozkłada się pod wpływem drobnoustrojów. Po upływie około miesiąca bliscy osoby zmarłej otrzymują glebę, którą mogą wykorzystać w ogrodzie.

Przeczytajcie również:

Zrobiła sobie piersi za ponad 60 tysięcy. Fani chcą, by je zakryła! Ich widok szokuje...

Chciała mieć "największe usta na świecie". Tak też zrobiła! Żywa lalka Barbie poraża wyglądem!                 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TikTok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy