Reklama
Reklama
Tylko u nas

Jaśmina Polak o trudnych momentach na planie "Sortowni". "Jestem teraz inną osobą" [POMPONIK EXCLUSIVE]

Już niebawem - a dokładniej 16 czerwca - w serwisach streamingowych zadebiutuje najnowszy serial "Sortownia". Podczas uroczystej premiery udało nam się porozmawiać z Jaśminą Polak, która zagrała jedną z głównych ról w tym emocjonującym thrillerze medycznym. Co było dla niej największą trudnością w trakcie kręcenia zdjęć? O szczegółach artystka opowiedziała reporterce Pomponika.

Odbyła się uroczysta premiera serialu "Sortownia"

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

Już 16 czerwca odbędzie się premiera długo oczekiwanego serialu "Sortownia" z Andrzejem Chyrą w roli głównej. 31 maja odbyła się uroczysta prapremiera, na której obecni byli między innymi aktorzy grający w tym długo oczekiwanym thrillerze medycznym. Podczas imprezy udało nam się porozmawiać z Jaśminą Polak, która zagrała jedną z głównych ról. Co było dla niej największym wyzwaniem podczas kręcenia zdjęć do najnowszej produkcji Telewizji Polsat.

Reklama

Jaśmina Polak opowiada o swojej roli w serialu "Sortownia"

Młoda aktorka wcieliła się w początkującą lekarkę, która odkrywa pewną skrzętnie skrywaną tajemnicę. Występ artystki w nowej produkcji Telewizji Polsat poprzedziły długie i intensywne przygotowania do roli, które obejmowały między innymi konsultacje z profesjonalistami, dokładne oglądanie filmów instruktażowych, a nawet... praktyczne procedury medyczne.

Co do powiedzenia o swoje kreacji ma sama aktorka?

"Gram młodą lekarkę, która przede wszystkim walczy ze sobą, żeby poważnie potraktować siebie i to, co robi. Walczy ze swoimi lękami i swoją wrażliwością, po to, żeby trochę w siebie uwierzyć i powiedzieć sobie: "dobrze robię to, co robię", co nie jest dla młodych ludzi tak oczywiste" - tłumaczyła 33-latka reporterce Pomponika.

Co najbardziej urzekło Jaśminę Polak w scenariuszu "Sortowni"? Okazuje się, że aktorce spodobała się tematyka produkcji, bowiem sama na co dzień interesuje się tą dziedziną wiedzy.

Jaśmina Polak opowiada o trudnościach na planie "Sortowni"

Zapytaliśmy także gwiazdę nowego hitu Polsatu o to, jaka atmosfera panowała na planie podczas kręcenia zdjęć.

"Mieliśmy przyjemność być w zamkniętej części szpitala warszawskiego, więc można było sobie biegać po szpitalu i grzebać po szafkach" - przyznała z rozbrajającą szczerością nasza rozmówczyni.

Praca na planie nie składała się jednak z samych przyjemności - podczas realizacji ośmioodcinkowej serii aktorka musiała mierzyć się także z wieloma trudnościami.

"Było dużo trudnych momentów i były to momenty medyczne właśnie. Kiedy musisz pokazać emocje, jednocześnie wykonując trzy bardzo skomplikowane technicznie czynności, które dla lekarza są rzeczą normalną, natomiast dla aktora nie. To były najbardziej stresujące momenty. Kiedy trzeba było wypowiadać bardzo trudne sformułowania medyczne, pokazywać emocje i grać - to było na paru poziomach skomplikowane" - tłumaczy  nam aktorka.

Jaśmina Polak przyznała także, że gra w sortowni była niezapomnianym doświadczeniem, które na pewno mocno na nią wpłynęło - zarówno jako na osobę, jak i na artystkę.

"Jestem inną osobą niż kiedy robiłam ten serial" - podsumowała artystka w rozmowie z Pomponikiem.

Gdzie można oglądać serial "Sortownia"?

Cały sezon "Sortowni" to łącznie osiem odcinków. Pierwsze dwa będą dostępne już od 16 czerwca w serwisie POLSAT BOX GO. Kolejne epizody będą publikowane w piątki.

Wszystkie odcinki "Sortowni" możecie oglądać na platformie Polsat Box Go

Zobacz też:

Sia wyznała druzgoczącą prawdę o autyzmie. Usłyszała diagnozę i poczuła się lepiej

Robert Makłowicz wygrał z producentem energetyków. Spore pieniądze trafią do fundacji

Hanna Lis wróciła z Andaluzji i pokazała, jak zrobić gazpacho 

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sortownia (serial)
Reklama
Reklama
Reklama