Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Janusz Korwin Mikke znów szokuje. Ludzie wstrząśnięci jego wpisem na temat Kory!

Janusz Korwin Mikke (75 l.) postanowił o sobie przypomnieć. W dość obrzydliwy sposób...

Polityk słynie z ostrego języka i mówienia wszystkiego wprost. Poprawność polityczna jest mu obca.

Cóż, jego popularność i medialna obecność są ostatnio raczej znikome, więc Janusz postanowił o sobie przypomnieć.

Na tapet postanowił więc wziąć zmarłą niedawno piosenkarkę Korę Jackowską. 

Reklama

Korwin Mikke na swoim Twitterze postanowił zabrać głos w sprawie jej traumatycznych przeżyć z dzieciństwa.

Nie było bowiem tajemnicą, że Jackowska w wieku kilku lat trafiła do domu dziecka, którym zajmowały się zakonnice. Te znęcały się nad swoimi podopiecznymi. 

Kora opowiadała także. że padła ofiarą molestowania przez księdza-pedofila. 

"To tkwi głęboko. Wrosło w psychikę, jak tatuaż wrasta w skórę. Oczywiście nie myślę o tym obsesyjnie dzień i noc, ale to wciąż powraca. Pamiętam doskonale, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza. Przez lata nie byłam w stanie nikomu o tym powiedzieć, nikomu się poskarżyć, bo byłam wychowywana w poczuciu, że kobieta jest grzesznym narzędziem, że to ta Ewa, to jabłko, że wina jest we mnie. Choć to przecież ja byłam ofiarą starego obrzydliwego księdza" - opowiadała po latach w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".

Nagle do tematu postanowił wrócić Korwin, który podzielił się swymi mądrościami z obserwującymi go na Twitterze internautami.

Z jego prześmiewszego wpisu wynika, że Jackowska właściwie powinna być wdzięczna duchownemu... 

"Lewica biadoli, że "Kora" była w dzieciństwie "molestowana" przez księdza. Pytam: czy to zmieniło Jej życie? Jeśli TAK - to być może zamiast wybitnej piosenkarki wyrosłaby przeciętniaczka - albo (o zgrozo!) pieśniarka katolicka? "Co cię nie zabije, to cię wzmocni!" - przypominam" - pisze Janusz.

Mikke chyba nie spodziewał się, że jego wpis wywoła taką burzę. Fala krytyki sprawiła, że zamieścił kolejny wpis, w którym próbował się nieco bronić...

"To nie chodzi o śp.Jackowską. Przypominam, że dokładnie to samo pisałem o śp.Ingmarze Bergmanie, który skarżył się, że ojciec źle Go traktował; gdyby podsuwał Mu cukierki to pewno nie wyrósłby zeń wielki reżyser. A pedofilowi ojciec ofiary powinien solidnie dać w mordę, to jasne" - twierdzi.

***

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »