Reklama
Reklama

Jan Wieczorkowski szczerze o odejściu z "Klanu": "Najlepsza decyzja w moim życiu!"

Jan Wieczorkowski (50 l.) to aktor, któremu szeroką rozpoznawalność przyniósł udział w serialu "Klan". Choć minęło już ponad 15 lat od kiedy zrezygnował z udziału w produkcji, artysta nadal kojarzony jest głównie z tą rolą. Dziś przyznaje, że nigdy nie żałował odejścia z ekipy telenoweli. Dlaczego Wieczorkowski nie chciał grać w "Klanie"?

Jan Wieczorkowski dziś żałuje, że grał w "Klanie"?! "Nie tak miało być”

Jan Wieczorkowski ma na swoim koncie niezliczone role teatralne, filmowe i serialowe. Pojawił się w takich produkcjach jak "Stulecie Winnych", czy "Czas honoru". Mimo imponującego dorobku artystycznego widzowie zapamiętali go, przede wszystkim, za sprawą roli Michała Chojnackiego w serialu "Klan".

Jan Wieczorkowski był częścią ekipy "Klanu" od samego początku, czyli od 22 września 1997 roku. Co ciekawe, jako jeden z pierwszych aktorów serialu uznał, że nie chce być kojarzony tylko z jedną rolą i w 2004 roku podjął decyzję o odejściu z produkcji. Jak przyznał w rozmowie z Plejadą, popularność, którą przyniósł mu "Klan", nie była wcale tym, o czym marzył.

Reklama

Jan Wieczorkowski grał w popularnej telenoweli aż 7 lat. Okazuje się, że wcale nie czuł się spełniony jako aktor, gdy występował w programie. Dziś nie wstydzi się przyznać, że decyzja o odejściu z kultowego serialu była jedną z najlepszych, jakie mógł podjąć.

Jan Wieczorkowski - kariera

Jan Wieczorkowski urodził się w 1972 roku w Rabce-Zdroju. Jako 20-latek zdał na studia do Akademii Teatralnej w Warszawie. Pierwsze kroki przed kamerą stawiał u reżysera Andrzeja Barańskiego na planie "Dnia wielkiej ryby". Później występował m.in. w "U Pana Boga za piecem", "Dżej Dżej", czy "Szamance". W pamięć widzów zapadł jednak głównie za sprawą ról serialowych. Poza udziałem w "Klanie" były to: "M jak miłość", "Na dobre i na złe", Czas honoru", czy ostatnio - "Bunt". 

Jego żoną od 2010 roku jest Urszula Karczmarczyk, z którą wychowuje 13-letniego Janka i 8-letniego Wincentego.

Zobacz też:

Jan Wieczorkowski otrzymał tragiczne wieści! Musiał zrezygnować z promocji serialu

Cała prawda o włosach Anny Lewandowskiej. Czy to doczepy?

Wielka Brytania szykuje się na orkan Eunice. Wydano specjalny alert pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jan Wieczorkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy