Reklama
Reklama

Jan Englert: Diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok. Nieoperacyjny tętniak aorty. "Umrę zdrowy"

Jan Englert (78 l.) jakiś czas temu wyjawił, że lekarze wykryli u niego tętniaka aorty, którego nie da się jednak operować. Tętniak w każdej chwili może pęknąć, ale aktor nie traci nadziei, że jeszcze uda mu się pożyć. W najnowszym wywiadzie mówi, że tak naprawdę boi się jednego. "Przeraża mnie wegetacja" - wyznał.

Jan Englert to znany i ceniony aktor z licznymi rolami na koncie. Od lat związany jest z Beatą Ścibakówną, która była jego studentką. 

Ich romans stał się sensacją towarzyską i początkowo mało kto wierzył, że to coś więcej niż tylko przelotna znajomość. A jednak stało się inaczej, a małżonkowie doczekali się nawet wspólnego dziecka - córka Helena jest ich całym światem. 

Englert rzadko udziela wywiadów i niechętnie opowiada o życiu prywatnym. Jakiś czas temu zwierzył się jednak w swojej biograficznej książce, że lekarze zdiagnozowali u niego tętniaka aorty, który jest tykającą bombą. 

Reklama

Jan Englert o życiu z tętniakiem aorty

"Niedawno wykryto u mnie, jak się okazało, wieloletnie znalezisko, tętniaka w aorcie szyjnej. Poinformowano mnie, że w moim wieku już się go nie rusza. [...] Tylko trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy przypadkiem nie puchnie" - wyznał. 

Ostatnio udzielił wraz z Beatą wywiadu dla "Vivy". W pewnym momencie opowiedział o swoim stanie i tym, czego najbardziej się obawia w związku z diagnozą...

"Wegetacja mnie przeraża, dlatego mam hasło – umrę zdrowy! Bez męki, pyk i do widzenia. Piękne. Byle jeszcze nie dzisiaj. Żeby to jeszcze potrwało. Ale trwanie ma sens wtedy, kiedy człowiek rzeczywiście ma coś do zrobienia" - wyznał poruszająco. 

Panu Janowi życzymy dużo zdrowia! 

Zobacz też:

Tak wygląda żona Golca! Taki widok to rzadkość

Była żona Durczoka wyjawiła, dlaczego tyle lat milczała na temat Kamila Durczoka! "Cena za rozwód"

Pomagamy Ukrainie. Ty też możesz!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jan Englert | Beata Ścibakówna
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy