Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jakub i Dawid z klipu Roxette wzięli ślub! Mamy zdjęcia!

Uroczystość odbyła się w bajkowej scenerii portugalskiej Madery...

Kuba i Dawid zyskali rozpoznawalność dzięki nagraniu teledysku do piosenki grupy Roxette, który tak zachwycił członków zespołu, że postanowili go zamieścić na swoim Facebooku, a chłopakom w ramach podziękowania wysłali pamiątkowe prezenty. 

Reklama

O parze zrobiło się głośno. Pod klipem w serwisie YouTube niestety zaroiło się także od negatywnych komentarzy i to głównie od polskich homofobów.

To jednak nie zniechęciło Dawida i Kuby przed nagrywaniem kolejnych teledysków. Furorę zrobił chociażby klip do piosenki Beaty Kozidrak.

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się też informacja, że panowie postanowili zawrzeć związek małżeński. Oczywiście nie w Polsce, bo na razie w naszym kraju jest to niemożliwe.

Na drodze do ich szczęścia stanęli polscy urzędnicy, którzy nie wydali im zaświadczenia o możliwości zawarcia związku małżeńskiego za granicą.

Okazuje się, że portugalscy urzędnicy, w drodze wyjątku, przymknęli jednak oko na braki formalne i wyrazili zgodę na udzielenie im ślubu!

"W piśmie przedstawiliśmy sytuację prawną par homoseksualnych w Polsce oraz opisaliśmy naszą przygodę z teledyskami wraz z falą hejtu i gróźb, która na nas spadła. (...) Po kilku tygodniach oczekiwań dostaliśmy wiadomość, że po przeanalizowaniu naszej sytuacji nastąpiła zmiana decyzji i dostaniemy zgodę na nasz ślub bez brakujących dokumentów. To jest jednak prawdziwa przewrotność losu, że ceremonię na wymarzonej Maderze, którą planujemy na lato, będziemy zawdzięczać naszym hejterom" - opowiadali Dawid i Jakub w jednym z wywiadów.

Uroczystość odbyła się 9 czerwca na Maderze. Panowie pochwalili się już kilkoma zdjęciami z tego wyjątkowego dla nich dnia.

Gratulujemy! 

***

Dowiedz się więcej na temat: Kuba Dawid

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje