Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Jacek Kurski: 245 tys. zł na podróże służbowe z pieniędzy podatników! A to dopiero początek!

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki kontroli w Telewizji Polskiej, którą rozpoczęła w ubiegłym roku. Na jaw wyszło, ile pracownicy TVP wydali na podróże służbowe. Okazuje się, że koszty te wzrosły o 80 proc. w porównaniu do poprzednich lat, a sam Jacek Kurski wydał 245 tysięcy zł.

NIK przeprowadziła kontrolę w TVP, którą objęła lata 2014-2020 (I półrocze). Jak wynika z raportu, finanse Telewizji Polskiej w tym czasie, opierają się na corocznych rekompensatach z budżetu państwa. Bez tego wsparcia spółka zanotowałaby straty, bo m.in. wpływy z reklam i sponsoringu zmalały.

Dodatkowo urzędnicy dowiedli, że TVP nie prowadziła racjonalnej gospodarki finansowej, "poprzez dostosowanie kosztów działalności do możliwości finansowych, w tym dostosowania struktury i wielkości zatrudnienia do faktycznych potrzeb spółki". 

Jacek Kurski: Podróże służbowe

NIK poruszyła także temat podróży służbowych, krajowych i zagranicznych, których koszty wzrosły o ponad 80 proc. "Na podróże prezesa zarządu TVP przeznaczono 245,04 tys. zł, na podróżne członków zarządu TVP 91,36 tys. a doradców zarządu 42,98 tys. zł." - wylicza portal "Wirtualne Media". 

Problemy i zaległości w formalnościach

Reklama

Wiele do życzenia pozostawia także kwestia ich rozliczania. Okazało się bowiem, że w oddziałach terenowych nie sporządzono wymaganych planów rzeczowych podróży. Były też przypadki, że wpłynęły one dopiero po... 224 dniach. Ośrodki wypoczynkowe TVP wygenerowały straty

Sytuacja nie wygląda lepiej, jeśli chodzi o ośrodki wypoczynkowe TVP. Jest ich łącznie cztery: w Ciechocinku, Sarnówku, Tłokowisku oraz w Jachrance, ale ten został wyłączony z użytkowania ze względu na fatalny stan i problemy natury prawnej. Ze wszystkich tych lokalizacji można także korzystać na zasadach komercyjny. Jednak według NIK, wygenerowały one, w okresie 2014-2019, jedynie straty w łącznej wysokości 4,5 mln zł. 

TVP nie odnosi się do zaprezentowanego raportu i nie komentuje jego szczegółowych ustaleń. Biuro prasowe Telewizji Polskiej przekazało "Wirtualnym Mediom" zwięzły komunikat: "Kontrola NIK potwierdziła, że spółka realizuje założone cele, zawarte w wieloletnich planach, które określały kierunki strategii programowej, inwestycyjnej, finansowej i kadrowej". 

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

Emil Stępień do matki Dody: jest "pedofilką i zoofilką"

Wrocław. Areszt dla podejrzanego o podpalenie radiowozu

Księżniczka Amalia Windosr przyłapana z... piwkiem!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »