Reklama

Reklama

Reklama

Jacek Jelonek ujawnił kulisy swojego coming outu! "Nadal jestem ich synem"

Jacek Jelonek to jeden z uczestników "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Celebryta nigdy nie krył, że należy do społeczności LGBT+ i to między innymi dlatego, zdecydował się na udział w show w parze jednopłciowej. W rozmowie z Pomponik.pl gwiazdor ujawnił kulisy swojego coming outu. Co Jacek Jelonek sądzi o wyrzucaniu dzieci z domu po ich "wyjściu z szafy"?

Jacek Jelonek o coming oucie i wyrzucaniu dzieci LGBT+ z domu: "To jest dla rodzica ciężkie..."

Jacek Jelonek, czyli Mister Charming występuje w najnowszej edycji "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" i jako pierwszy w historii polskiej wersji programu, jest w parze jednopłciowej. 

Jego trenerem jest Michael Danilczuk. Panowie doskonale radzą sobie na parkiecie i z każdym odcinkiem udowadniają, że to nie płeć, a umiejętności bronią się w wyścigu o Kryształową Kulę. Jacek Jelonek nigdy nie krył się ze swoją orientacją i niejednokrotnie wspominał w mediach o swoim coming oucie

Reklama

Celebryta miał wielkie szczęście - gdy wyjawił swoim najbliższym, że nie jest zainteresowany kobietami, spotkał się ze zrozumieniem i wsparciem. Podczas rozmowy z redaktorem Pomponik.pl wrócił wspomnieniami do tego czasu.

"Miałem super support od mojej rodziny i pamiętam, że nie było łatwo im powiedzieć natomiast usłyszałem, że nieważne co będzie się działo, bo to nadal jest mój dom i nadal jestem ich synem" - wyjawił Mister Charming.

Niestety wiele osób ze społeczności LGBT+ nadal mierzy się z homofobią ze strony rodziny i znajomych, dlatego nierzadko "wyjście z szafy" jest bardzo trudną decyzją. Jacek Jelonek zapytany o to, co sądzi o wyrzucaniu z domu dzieci po coming oucie, uważa za traumatyczne przeżycie. Równocześnie - stara się też zrozumieć szok, jaki mogą przeżywać w takiej sytuacji opiekunowie tęczowej pociechy.

"To jest dla rodzica ciężkie, oni dopiero później uświadamiają sobie, co zrobili. To wynika z tego, że się boją, nie wiedzą, są nieprzygotowani i tak reagują na wiadomości, których się nie spodziewają (...) To nigdy nie jest wyjście, żeby kogoś wyrzucić z domu i powiedzieć "nie wracaj tutaj". (...) Trzeba dać sobie czas na przemyślenia i wrócić z rozmową" - tłumaczył Jelonek.

Michael Danilczuk zaznaczył, że właśnie takie drobne gesty, jak to, że w "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" w końcu pojawiła się para jednopłciowa, dodaje otuchy osobom LGBT+. Występy trenera i Jacka Jelonka są dla wielu widzów początkiem rozmowy na trudny temat związany z ujawnieniem swojej seksualności.

"Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości, że poprzez nasz taniec ludzie mogą rozmawiać, czują się odważniejsi, żeby powiedzieć o pewnych rzeczach rodzinie, przyjaciołom. To zawdzięczamy tobie Jacku!" - dodał taneczny partner Jelonka.

Fragment rozmowy Pomponik.pl z Jackiem Jelonkiem można obejrzeć tutaj:

"Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" można oglądać w każdy poniedziałek w stacji Polsat o 20:05 lub na PolsatGO (tutaj).

Zobacz też:

Michael Danilczuk: „Jestem hetero, Jacek ma partnera i co?”

Szokujący werdykt! Nawet Krzysia Ibisza zatkało, gdy ogłosił, kto odpadł!

Jacek Jelonek i Michael Danilczuk zagięli Kurskiego? Wytknęli mu brak wiedzy


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Jelonek | "Taniec z gwiazdami"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy