Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Jacek Cygan: Gdyby nie Ewa, krany by przeciekały

Jacka Cygana (68 l.) wszyscy znają jako doskonałego tekściarza, ale niewiele osób wie, jaki jest prywatnie. Oto nieznane kulisy z jego życia prywatnego!

Chyba nie ma w Polsce artysty, który nie marzyłby o zaśpiewaniu piosenki napisanej przez Jacka Cygana. I chyba nikt nie rozsławił swojej żony tak, jak to zrobił właśnie on...

Reklama

To dla ukochanej Ewy napisał piosenkę "To nie ja", którą Edyta Górniak (46 l.) zawojowała w 1994 roku konkurs Eurowizji, zdobywając 2. miejsce. Bo o nadziei, miłości i losie, który nie zawsze bywa łaskawy, Jacek Cygan pisze najpiękniej.

Wszystkie jego teksty chwytają za serce i dają do myślenia. Czemu więc człowiek z taką wrażliwością postanowił kiedyś zostać inżynierem? Tego nie wie nikt...

Ukończył wydział cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, ale dusza artysty w końcu wzięła górę.

- Po uzyskaniu dyplomu przez pewien czas pracowałem na uczelni jako asystent - opowiadał w jednym z wywiadów. - Szala na stronę twórczości zaczęła się przechylać dopiero wtedy, kiedy spod pióra wychodziło mi coraz więcej piosenek, lubianych wśród wykonawców. I tak powstał nowy człowiek, który porzucił wyuczony zawód - dodaje z uśmiechem.

Gdyby nie zrzucił munduru, pewnie nie poznałby Ewy. Był rok 1978, zaczął się właśnie 15. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. - Siedziałem w garderobie w Teatrze Słowackiego i czekałem na próbę, którą mieliśmy odbyć z zespołem Nasza Basia kochana - opowiadał Jacek.

- Nagle wpadła energiczna blondynka. Była nią Ewa Łabuńska, która pracowała wtedy jako asystentka reżysera krakowskiego festiwalu. Była również aktorką lubelskiego teatru studenckiego Gong 2.

- Później spotykaliśmy się w różnych miejscach związanych z kulturą studencką - na próbach, koncertach, przy ogniskach. Byliśmy sobą tak zafascynowani, że aż zakochani! - dodaje pani Ewa.

Czytaj dalej na następnej stronie

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Cygan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »