Reklama
Reklama

Izabella Scorupco i Michał Żebrowski: O ich relacji krążyły legendy. Nigdy nie odnieśli się do plotek

Izabella Scorupco (53 l.) była w trzecim miesiącu ciąży, gdy dostała propozycję zagrania w „Ogniem i mieczem”. Jerzy Hoffman obiecał jej jednak, że zaczeka, aż urodzi i będzie mogła zjawić się na planie. Czekał też na nią Michał Żebrowski, któremu miała partnerować. Gdy wreszcie się spotkali, cała Polska oczekiwała... romansu. Wydawało się, że Iza i Michał są dla siebie stworzeni.

Rola dziewczyny Bonda, którą Izabella Scorupco zagrała w 1995 roku w „GoldenEye”, uczyniła z mieszkającej w Szwecji polskiej aktorki międzynarodową gwiazdę. Nic dziwnego, że Jerzy Hoffman, kompletując obsadę „Ogniem i mieczem”, zapragnął, by to ona wcieliła się w Helenę Kurcewiczównę. Jak wspominała aktorka w wywiadzie dla "Na żywo":

„Byłam w szoku, gdy dostałam propozycję zagrania Heleny. Nie rozumiałam, dlaczego chcą właśnie mnie. Byłam w ciąży i czułam, że nie mogę tego zrobić. Mama powiedziała mi wtedy, że jeśli mam cokolwiek zrobić w Polsce, to powinnam właśnie to. Postanowiłam spróbować”. 

Reklama

Izabella Scorupco i Michał Żebrowski: najpiękniejsza para polskiego show-biznesu

Córka Izabelli Scorupco i hokeisty Mariusza Czerkawskiego miała pięć miesięcy, kiedy na planie „Ogniem i mieczem” padł pierwszy klaps. Fakt, że ma męża i małą córeczkę, nie przeszkodziło Izie flirtować z Michałem Żebrowskim, który był wtedy wschodzącą gwiazdą polskiego kina, a w dodatku jednym z najprzystojniejszych młodych aktorów w naszym kraju. 26-letni amant ponoć od pierwszego wejrzenia stracił głowę dla starszej o dwa lata koleżanki po fachu.

„Zakochał się w pięknej Izabelli równie mocno, co odgrywany przez niego Skrzetuski w Helenie” - ekscytowały się brukowce.

Ci, którzy mieli okazję obserwować ich podczas pracy, zarzekali się – rozmawiając, oczywiście anonimowo, z tabloidami – że Izabella i Michał nie rozstają się nawet na chwilę, wykorzystują każdą okazję, by okazywać sobie czułość i jest między nimi niezwykła chemia. On miał zachwycać się jej urodą, ona jego opiekuńczością i kulturą osobistą.

Gdy 8 lutego 1999 roku przyszli razem do Teatru Wielkiego na uroczystą premierę „Ogniem i mieczem”, okrzyknięto ich najpiękniejszą parą polskiego show-biznesu. Nikt nie miał wątpliwości, że tych dwoje jest parą, zwłaszcza że wtedy oboje byli już singlami. Iza od kilku miesięcy nie była mężatką, a Michał zdążył rozstać się ze swoją dziewczyną.

Izabella Scorupco i Michał Żebrowski: Byli widziani razem na Fidżi

Po premierze filmu Hoffmana i zakończeniu pracy na planie „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy Michał Żebrowski niespodziewanie wyjechał z Polski. Widziano go m.in. na Fidżi w towarzystwie... Izabelli Scorupco. Wiadomość, że spędza wakacje z piękną aktorką, lotem błyskawicy obiegła stołeczne salony. Jak wtedy spekulowała Plejada, szanse na związek pogrzebały trudności logistyczne:

„Ona chciała, żeby Michał zamieszkał z nią w Szwecji. Żebrowski nie wyobrażał dobie takiego scenariusza, więc ich związek samoistnie wygasł. Widywali się regularnie przez dwa lata”. 

Faktem jest, że na przełomie wieków Michał Żebrowski bardzo niewiele czasu spędzał w Polsce. Przyznał nawet po latach w wywiadzie, że nie było go w sumie kilkanaście miesięcy. Przeglądając jego filmografię, rzeczywiście dostrzec można lukę: po „Ogniem i mieczem” i „Panu Tadeuszu” aktor zrobił sobie dwuletnią przerwę od grania. Wrócił dopiero w 2001 roku, by wcielić się w Geralta z Rivii w „Wiedźminie”.

Jeśli Izę i Michała łączyło uczucie, to nie okazało się trwałe

W 2003 roku Izabella Scorupco wyszła za mąż za Jeffreya Reymonda, z którym doczekała się syna Jacoba Martina. 12 lat później zostawiła Reymonda dla szwedzkiego przedsiębiorcy Karla Rosengrena, który został jej trzecim mężem.

Michał Żebrowski też znalazł w końcu swoją drugą połówkę. 20 czerwca 2009 roku poprowadził do ołtarza Aleksandrę Adamczyk, która urodziła mu już trzech synów i córkę.

Ani Izabella, ani Michał nigdy nie zdradzili, co naprawdę zaszło między nimi na planie filmu Hoffmana. Żadne z nich nigdy ani słowem nie skomentowało plotek o ich rzekomym związku. W 2010 roku Kuba Wojewódzki, goszcząc Żebrowskiego w swoim programie,  zapytał: 

„Czy to prawda, że byłeś kiedyś związany z polską aktorką, która zagrała w „Ogniem i mieczem” i w Bondzie?”.

„Dżentelmen nie mówi o tym, z kim był i z kim nie był” - odpowiedział filmowy Skrzetuski.

Źródła:

1. Artykuł „Mieli szansę na wielką miłość”, Plejada, 16 czerwca 2022 (plejada.pl/newsy/michal-zebrowski-i-izabella-scorupco-mieli-romans-niewielu-znalo-tajemnice/ggn1tch)

2. Wywiad z I. Scorupco „Bohun? Skrzetuski? Teraz tylko córka”, „Viva!” nr 5/1998.

3. Artykuł „Zdecydowała się na życie samotnej matki”, „Halo!” nr 21/1999.

4. Wywiad z I. Scorupco „Odważna i pokorna”, „Na żywo”, styczeń 2001.

Zobacz też:

Izabella Scorupco chwali się piękną córką. Julia skończyła już 26 lat

Michał Żebrowski przed laty o mało się nie ożenił. Jednym zdaniem zniszczył wszystko

Tak żyje dziś Izabella Scorupco. Jak w bajce!

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Izabella Scorupco | Michał Żebrowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama