Reklama
Reklama

​Irena Santor skończyła 88 lat. „Udało się dzięki przyjaciołom i lekarzom”

Irena Santor 9 grudnia skończyła 88 lat. Z tej okazji artystka ujawniła w „Dzień Dobry TVN”, co robić, by w tym wieku być w tak świetnej formie, jak ona i cieszyć się życiem. Jak wyjaśniła, nie jest to żadna tajemna wiedza i każdy może osiągnąć taki efekt, jak ona.

Irena Santor przez minione kilka lat stroniła od mediów. Wywołało to falę plotek na temat jej stanu zdrowia, pojawiły się też podejrzenia, jakoby straciła głos. 

Z czasem wyszło na jaw, że przyczyną dobrowolnej izolacji artystki rzeczywiście były problemy zdrowotne, ale nie jej, lecz partnera. Irena Santor i reżyser i prezenter Zbigniew Korpolewski byli parą przez 20 lat. Piosenkarka nazywała go mężem, chociaż formalnie nie byli małżeństwem

Reklama

Niestety, w listopadzie 2018 roku zmarł. 2 lata później Santor rozprawiła się z plotkami na temat rzekomej utraty głosu, śpiewając na molo z okazji 90-lecia Juraty. Wszyscy mogli się przekonać, że głos pierwszej damy polskiej piosenki brzmi równie dźwięcznie, jak kiedyś. 

Irena Santor skończyła 88 lat

Santor, która w 2021 roku oficjalnie ogłosiła zakończenie kariery, już nie koncertuje, jednak znów chętnie rozmawia z dziennikarzami. Z okazji swoich przypadających 9 grudnia urodzin odwiedziła studio „Dzień Dobry TVN”. Patrząc na nią trudno uwierzyć, że skończyła 88 lat. 

Jak ujawniła Santor, żeby w takim wieku cieszyć się dobrą kondycją, zarówno fizyczną, jak i intelektualną i emocjonalną, wystarczy spełnić dwa warunki:

"To mi się udało nie tylko dzięki przyjaciołom, bo to jest ta podstawa: przyjaźń, ludzie, którzy mnie otaczają. Ale też i dzięki lekarzom. Ja wierzę w lekarzy, ja im się kłaniam, jak tylko mogę i dziękuję, jak tylko mogę. Jestem zdyscyplinowana. Im zależy, żebym miała korzyści z ich wiedzy". 

Irena Santor dziękuje lekarzom

Artystka wie, co mówi, bo lekarze kilkakrotnie wyciągnęli ją ze sporych opresji, jak przed 60 laty po wypadku samochodowym, w którym zginęła jej przyjaciółka. Santor chorowała też na złośliwego raka piersi, a wiosną 2018 roku trafiła do szpitala z podejrzeniem udaru. \

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a piosenkarka, jak sama wyznała, cieszy się każdym dniem życia:

"Gdzieś tam u góry ktoś pozwolił mi dożyć takiego wieku. Ja się mogę rozglądać, ja mogę być wśród ludzi, ja mogę się cieszyć przyjaźnią, ja mogę się z kimś pokłócić, ja jestem". 

Zobacz też:

Irena Santor nie może pogodzić się ze śmiercią Połomskiego? Tak zareagowała na smutne wieści! „O mój Boże…”

Irena Santor dawno nie występowała. Legenda polskiej estrady będzie świętować 88 urodziny

Nazywała go mężem, choć nigdy nie wzięli ślubu. Historia miłości Santor i Korpolewskiego

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Irena Santor | "Dzień Dobry TVN"
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy