Reklama

Reklama

Reklama

Grób Anny Przybylskiej wygląda zjawiskowo. Widok łapie za serce

5 października mija 8. rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Aktorka zmarła po długiej walce z chorobą nowotworową. Miała zaledwie 36 lat. Pochowana została na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak dziś wygląda jej grób?

Anna Przybylska była jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Zadebiutowała w filmie "Ciemna strona Wenus" Radosława Piwowarskiego; największą popularność przyniosły jej role w serialach "Złotopolscy", gdzie wcieliła się w sierżant Marylkę Bakę, oraz "Daleko od noszy", gdzie zagrała dr Karinę. Dzieliła życie z Jarosławem Bieniukiem, z którym doczekała się trójki dzieci: Oliwii, Szymona i Janka.

Reklama

Anna Przybylska zmagała się nie tylko z rakiem. Piwowarski ujawnił ostatnie sms-y od aktorki

W ostatnich latach walczyła z nowotworem trzustki, lecząc się m.in. w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Choroba została wykryta jednak zbyt późno i leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Z biografii "Ania" autorstwa Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego dowiadujemy się, że aktorka przed postawieniem ostatecznej diagnozy zmagała się z depresją. Mimo że prowadziła zdrowy tryb życia, skarżyła się na bóle żołądka, głowy, zmęczenie i spadek energii. Były to pierwsze symptomy choroby nowotworowej.

"Tylko że wszystko to daje się łatwo wytłumaczyć: wyczerpująca opieka nad gromadką dzieci, stres, obowiązki zawodowe. O tym, że depresja może być pierwszym objawem raka trzustki, nikt z bliskich Ani nie wie. Stresem i obowiązkami można także tłumaczyć to, że w ciągu trzech lat Ania mocno schudła. Nawet zdrowy tryb życia jest tu dobrym wytłumaczeniem. Przecież dużo biega, odżywia się coraz sensowniej - nie powinno nikogo dziwić, że to przynosi pozytywne efekty dla sylwetki. A wyglądała przecież olśniewająco" - można przeczytać.

Opinia publiczna o jej chorobie dowiedziała się w 2013 roku. 5 października 2014 roku Anna Przybylska zmarła. Jarosław Piwowarski, który odkrył talent Przybylskiej, podkreśla, że Ania do samego końca była mu wdzięczna za szansę, jaką od niego dostała.

"Byłem jej akuszerem od narodzin aż do śmierci, przez tych 20 lat ciągle gdzieś jej towarzyszyłem" - wyznał reżyser w wywiadzie dla "Vivy". Przywołał również ostatnie sms-y, jakie dostał od Przybylskiej przed śmiercią.

"Wysyłała je, gdy już była w szpitalu i było już bardzo źle, to pisała tak serdecznie do mnie. To było bardzo wzruszające. 'Kochany reżyserze, nie damy się, wszystko Tobie zawdzięczam' itd. Żadnego z nich nie skasowałem do dziś" - powiedział.

Anna Przybylska - gdzie znajduje się jej grób w Gdyni?

Anna Przybylska pochowana została na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu, obok swojego ojca Bogdana Przybylskiego, który był oficerem marynarki wojennej.

Aktorkę pożegnały tłumy, a transmisję z uroczystości mogliśmy oglądać w telewizji. Jak dzisiaj wygląda jej grób?

Agnieszka Kubera, siostra aktorka, opublikowała zdjęcie nagrobka Anny Przybylskiej, dzięki czemu możemy zobaczyć, że pamięć o Ani wciąż jest żywa - fani i bliscy regularnie palą tam znicze, nie brakuje również świeżych kwiatów.

Zobacz też:

Piasek nie chciał uczestniczyć w prywatnym seansie filmu "Ania"

Oliwia Bieniuk szykuje się przeprowadzki. Opuszcza Gdynię

"Wiadomości" znów wałkują aferę z Wendzikowską

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anna Przybylska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy