Reklama
Reklama

Grażyna Torbicka odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Po latach opowiedziała, jak było naprawdę

Choć Grażyna Torbicka odeszła z telewizji publicznej już wiele lat temu, o szczegółach zakończenia jej współpracy z TVP nie było wiadomo zbyt wiele. Podczas jednego z ostatnich wywiadów dziennikarka postanowiła jednak przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, co skłoniło ją do podjęcia takiej decyzji.

Grażyna Trobicka przez kilkadziesiąt lat pracowałw w TVP

Grażyna Torbicka należy do grona gwiazd, które w ostatnich kilku latach odeszły z Telewizji Polskiej. Dziennikarka była związana ze stacją od 1985 roku. Przez wiele lat prowadziła kultowy format "Kocham kino". Program cieszył się dużą popularnością i nie schodził z anteny przez ponad dwie dekady.

Prezenterka współprowadziła również "Sportową niedzielę", pracowała  w dziale literackim Teatru Telewizji, a nawet wcielała się w rolę konferansjerki w trakcie Finału wyborów Miss World czy Konkursu Chopinowskiego.

Reklama

Grażyna Trobicka opowiada o swoim odejściu z TVP

Choć o odejściu Grażyny Torbickiej z Woronicza było w mediach bardzo głośno, jak do tej pory nie znaliśmy szczegółów całej sytuacji. Po siedmiu latach od tamtych wydarzeń 64-latka postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć, co tak naprawdę stało za jej decyzją o zakończeniu współpracy z telewizją publiczną.

"To było odejście w okolicznościach niezbyt przyjemnych i uważam, że one nie powinny się zdarzyć. Ingerowano bez mojej wiedzy w mój program, który robiłam przez 20 lat. To nie powinno się wydarzyć, więc uznałam, że moja współpraca z Telewizją Polską powinna się wtedy zakończyć i odeszłam" - wspomina laureatka Telekamer.

Odważne postanowienie obarczone było jednak pewnego rodzaju ryzykiem. Torbicka obawiała się bowiem o to, czy uda jej się utrzymać na rynku pracy.

"Byłam już wtedy dojrzałą kobietą i można się było zastanawiać: "no dobrze, ale co teraz, gdzie znajdziesz pracę?" - powiedziała w rozmowie z Plejadą.

Grażyna Torbicka spełnia się w świecie filmych festiwali

Na szczęście doświadczona dziennikarka nie miała problemu ze znalezieniem nowej posady. Od tamtej pory Grażyna Torbicka poświęciła się głównie festiwalom filmowym, a od 2019 roku zaczęła prowadzić audycję "Kocham cię kino" w Radiu Zet.

Swego czasu otrzymała nawet propozycję prowadzenia śniadaniowego programu "Dzień Dobry TVN", jednak ostatecznie nie zdecydowała się na współpracę ze stacją.

Zobacz też:

Grażyna Torbicka opowiedziała o swoim małżeństwie z Adamem. Nie do wiary, jaki fakt ujawniła z przeszłości

Paparazzi udokumentowali spotkanie Torbickiej z tajemniczym mężczyzną. Tak się zachowała

Grażyna Torbicka jak zawsze z klasą. Tak zaprezentowała się na ściance

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Torbicka
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy