Przejdź na stronę główną Interia.pl

Gojdź ostro o Korwin-Mikke! "Niewykluczone, że ma pierwsze objawy demencji starczej"

Obraźliwe wypowiedzi europosła mogą wynikać, zdaniem Krzysztofa Gojdźa (45 l.), z problemów psychicznych związanych z zaawansowanym wiekiem. Lekarz podkreśla, że mężczyzna powinien traktować panie z szacunkiem. Dodaje też, że to kobiety powinny zdecydować w kolejnych wyborach, czy Janusz Korwin-Mikke (74 l.) nadaje się jeszcze na polityka.

Przypomnijmy, że niedawno na forum Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że kobiety muszą dostawać niższe niż mężczyźni wynagrodzenie za pracę, są bowiem od nich słabsze i mniej inteligentne.

Reklama

Wypowiedź polskiego europosła spotkała się z oburzeniem większości deputowanych. Krytycznie odnosi się do niej także dr Krzysztof Gojdź, znany z popierania praw kobiet.

"Nie rozumiem, co pan Korwin-Mikke chce poprzez to powiedzieć, czy kobiety to jest gorszy sort? To jest dramat, jeżeli dojrzały mężczyzna w ten sposób traktuje kobiety, bez szacunku" – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Krzysiek podkreśla jednocześnie, że to kobiety powinny zdecydować w kolejnych wyborach, czy Janusz Korwin-Mikke nadaje się do pełnienia funkcji publicznych, czy powinien raczej zejść już ze sceny. 

Nie wyklucza też, że za obraźliwymi wypowiedziami polskiego europosła stoją poważne zaburzenia natury psychicznej.

"Wiek siedemdziesiąt parę lat to już powoli również demencja starcza, więc może ten pan zaczyna już mieć pierwsze objawy" – ocenia Gojdź.


Dowiedz się więcej na temat: Gojdź

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama