Pączki od Gessler. Cena - 15 zł za jednego
Gesslerowa co roku zbija fortunę na pączkach i faworkach. Jak nikt w tym kraju zna się na tłustych wypiekach i kalorycznych przysmakach. Sama lubi podjeść i nie kryje, że jest nie lada łasuchem. Dlatego namawia, by wbijać do jej piekarni i kupować drogie pączki. Cena 15 zł za jednego. Dlaczego tak drogo? Kucharka twierdzi, że tyle kosztuje dobra jakość...
Mam to w d**ie [że drogo]. Żeby wyprodukować naprawdę dobrego pączka, trzeba wydać pieniądze. Nie robi się tego z powietrza, tylko trzeba wydać na 36 żółtek i prawie pół kilograma masła na kilogram mąki. To kosztuje - przekonuje Magda Gessler.
Pączki od Gessler. Dlaczego takie drogie?
Co takiego jest w "pączkach miłości" Gessler, że są takie drogie? Okazuje, że niczym nie różnią się od innych. Są smażone jedynie "z miłością" przez jej pracowników i według "unikalnych" receptur. Sekret tkwi ponoć w smalcu!
Jeżeli będziemy używać tego samego smalcu 4 razy, to wiadomo, że będzie to gorsza jakość, przez co będzie mogło być taniej. Natomiast jeżeli smalcu używa się jednorazowo do każdego smażenia, to sam koszt pączków jest ogromny. Robimy to ręcznie, nie maszynowo. Sami robimy też skórkę pomarańczową. Dlatego trudno, żeby to kosztowało mniej w obecnej sytuacji - przekonuje Gesslerowa.
Za opakowanie chrustu trzeba zapłacić około 50 zł.
Zachęciła?
Zobacz też:
Wojewódzki też sprzedaje drogie pączki. Szuka naiwniaków?
Jak Gessler dorobiła się milionów?
Rosyjski myśliwiec strzelił w osiedle mieszkalne. Jest wideo









