Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ewa Wachowicz musi być przeszczęśliwa. Udało się!

Ewa Wachowicz (47 l.) nigdy nie myślała o tym, by mieć własne restauracje. Ale z biegiem lat telewizja przestaje jej wystarczać. Wie, że kariera na ekranie jest ulotna. I udało się - w Krakowie będzie można zjeść u Ewy.

To nie może być prawdą! Tak często reagowano na informację, że Ewa Wachowicz kupiła część firmy, która prowadzi krakowską restaurację "U Zalipianek". W środowisku krakowskich gwiazd przyjęto jej decyzję z dużym zaskoczeniem. Kto by pomyślał, że Wachowicz chce zostać drugą Magdą Gessler?  

Reklama

Była Miss Polonia nie miała zapędów, by zostać restauratorką. O przyjęciach w jej domu opowiada cały Kraków, ale biznes w branży gastronomicznej nie był w kręgu jej zainteresowań.  

Pasję kulinarną rozwija w programach telewizyjnych, które gromadzą sporą widownię. Od dziesięciu lat na antenie Polsatu prezentuje autorski program "Ewa gotuje".

- Ewa szukała planu B na życie. Wie, że kariera gwiazdy telewizji nie trwa wiecznie, a pytanie co robić po jej zakończeniu, lepiej postawić sobie zawczasu. Kulinaria to temat jej najbliższy, więc gdy się dowiedziała, że słynna restauracja po remoncie szuka nowych właścicieli, postanowiła zaryzykować - mówi tygodnik "Świat i Ludzie" jeden z celebrytów z Krakowa. 

Mieszczący się na rogu ul. Szewskiej i Plant lokal przeszedł w ostatnim czasie prawdziwe trzęsienie ziemi. Miejsce, dobrze znane krakusom od prawie 40 lat, trzy lata temu zostało zamknięte przez dotychczasowych właścicieli i przeszło pod zarząd miejskich urzędników.  

Jednym z warunków postawionym nowym właścicielom było zachowanie charakteru lokalu: m.in. malowideł na ścianach, wykonanych przed laty przez ludowych artystów.  

- Ewie spodobało się i samo miejsce, i koncepcja utrzymania klimatu lokalu. Zdecydowała się wykupić część udziałów. Kontrakt już podpisany, teraz kompletuje nowy zespół - mówi tygodnikowi jej znajoma.  

19 października Wachowicz obchodziła 47. urodziny. Był szampan, kwiaty i moc życzeń, także udanego debiutu w nowym biznesie. Oby się spełniły!

***
Zobacz więcej materiałów

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Wachowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje