Reklama
Reklama

Ewa Bem pokazała zdjęcia córek. Artystka przeżyła ogromną tragedię

Ewa Bem (72 l.) zamieściła na Facebooku zdjęcie z córkami. Starsza, Pamela zmarła 5 lat temu. Po tragedii artystka wycofała się z życia publicznego, zawiesiła karierę i nie było wiadomo, czy kiedykolwiek wróci na scenę…

Ewa Bem z okazji Dnia Dziecka zamieściła na Facebooku swoje zdjęcie z córkami. 

Ewa Bem pokazała zdjęcie z córkami

Na pierwszym z ujęć tuli do siebie Pamelę i Gabrysię, a na drugim — roześmiana trzyma je za ręce.

Artystka opatrzyła zdjęcia krótkim, lecz wzruszającym komentarzem: „Moje Córki, moja Miłość”. 

Pamela Bem-Niedziałek, dziennikarka TVN BiS była dzieckiem z pierwszego związku Ewy Bem. Gabriela jest córką z drugiego małżeństwa artystki, z Ryszardem Sibilskim. 

Reklama

Ewa Bem przeżyła ogromną tragedię

Starsza córka piosenkarki, Pamela Bem-Niedziałek zmarła 5 lat temu. O tym, że  ma glejaka mózgu, dowiedziała się będąc w drugiej ciąży. Żeby zwiększyć jej szanse na przeżycie, lekarze zdecydowali się wywołać poród w szóstym miesiącu ciąży. Sytuacja była dramatyczna, bo przedwcześnie urodzone dziecko znalazło się w inkubatorze, podczas gdy na sąsiednim oddziale lekarze walczyli o życie jego mamy. 

Udało się przedłużyć jej życie o 2 lata. 30 września 2017 roku córka Ewy Bem zmarła w wieku zaledwie 39 lat, a jej mama pogrążyła się w żałobie i nie chciała nawet słyszeć o koncertowaniu czy nagrywaniu płyt. 

Cały swój czas i energię poświęciła osieroconym wnukom, ignorując prośby fanów i menedżera. Ostatecznie uległa namowom młodszej córki. Mieszkająca na obrzeżach Nowego Jorku Gabriela  pozostaje w stałym kontakcie z rodziną. To podobno ona przekonała piosenkarkę, że Pamela wcale nie byłaby zadowolona, wiedząc, że z jej powodu mama porzuciła śpiewanie, które sprawiało jej tyle radości. 

Ewa Bem: po śmierci Pameli zawalił się jej świat

Ewa Bem nie od razu przyjęła argumenty młodszej córki. Ostatecznie jednak doszła do wniosku, że Gabriela wie, co mówi. Jak wyznała artystka w „Rewii”:

"Wiedziałam, że musze to zrobić. Codziennie rano podchodzę do portretu Pameli, który wisi w moim domu i z nią rozmawiam. Wiedziałam, że byłaby ze mnie dumna". 

Ewa Bem 30 lipca 2021 roku obchodziła 50-lecie pracy artystycznej podczas Ladies’ Jazz Festival w Gdyni. W listopadzie 2021 roku wydała nowy album „Live”. W kwietniu 2023 roku odebrała nagrodę Fryderyka za całokształt pracy artystycznej. Zadedykowała ją córkom:

"Jeśli jeszcze pozwolicie, to chciałam powiedzieć dedykację. Tutaj wprowadził mnie na scenę Mateusz "Vito Bambino" i bardzo mu za to dziękuję. Zrobił to wspaniale. Zaprosił mnie do udziału w jego ostatniej płycie i... jestem tam. Także moi mili dziękuję za całokształt, ja jeszcze będę nad tym całokształtem pracowała kiedyś. Ale dedykuje swojego Złotego Fryderyka Pameli i Gabryśce. Dziękuję". 

Zobacz też:

Ewa Bem powraca silniejsza po śmierci córki! Co się dzieje u artystki?

Śmierć córki była dla niej ciosem. Oto jak dziś żyje Ewa Bem

Ewa Bem marzy o duecie z Vito Bambino. "To by było perfekcyjne"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Bem | Pamela Bem
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy