Reklama

Reklama

Reklama

​Eurowizja 2022: Królowa wpadek i skandali trzyma kciuki za Krystiana Ochmana. Co mu podpowiada?

Lidia Kopania uważa, że Krystian Ochman świetnie poradzi sobie w Turynie podczas Konkursu Eurowizji. Dała mu jedną cenną radę.

Lidia Kopania od lat szuka swojego miejsca na polskiej scenie muzycznej. W 2009 roku była o krok od dołączenia do tzw. pierwszej ligi, bo wygrała krajowe preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji, ale... nie udało się. W Moskwie zajęła dopiero dwunaste miejsce w półfinale i straciła szansę na rywalizację w koncercie głównym.

Kopania: dzięki mnie te preselekcje przejdą do historii

Porażka w Rosji nie zraziła jednak ambitnej gwiazdki. W 2018 i 2019 roku znów zgłosiła się do polskich eliminacji, ale odpadła w przedbiegach. Dopiero w tym roku udało się jej znów stanąć do walki o możliwość reprezentowania Polski podczas prestiżowego konkursu. Jej występ podczas koncertu "Tu Bije Serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" oceniono jednak jako "żenujący". Lidia Kopania zajęła ostatnie miejsce, a w dodatku została oskarżona przez autorki piosenki "Why Does It Hurt" (posłuchaj!) o celowe zmasakrowanie ich dzieła.

Reklama

"Czasami trzeba zinterpretować utwór w taki, a nie inny sposób, żeby zwrócić uwagę. Wiedziałam, że nie wygram, a przynajmniej dzięki mnie te preselekcje przejdą do historii" - tłumaczyła portalowi eurowizja.org po swym fatalnym występie.

Kopania o szansach Krystiana Ochmana w Turynie: "Świetnie sobie poradzi!"

Lidia Kopania nie kryje, że jej faworytem do zwycięstwa był... zwycięzca.

"Krystian pięknie zaśpiewał. Bardzo mu kibicowałam, uważam, że ma wspaniałą piosenkę. Cieszę się, że to on wygrał" - skomentowała w mediach społecznościowych sukces swego rywala.

Tuż przed występem Krystiana Ochmana w Turynie portal eurowizja.org zapytał Lidię Kopanię, jak ocenia szanse naszego reprezentanta. Piosenkarka wyznała, że trzyma za Krystiana kciuki i jest pewna, iż znajdzie się w gronie najlepszych z najlepszych.

"Nie trzeba mu specjalnych rad dawać. To znakomity artysta. Musi być jednak otwarty, musi być sobą..." - poradziła.

Lidia Kopania: Królowa... wpadek i skandali

Lidia Kopania nie ma na swoim koncie zbyt wielu sukcesów artystycznych, a bardziej niż ze swoich piosenek kojarzona jest ze skandalami, w które się wikła. Po nieudanym występie na Konkursie Piosenki Eurowizji w Moskwie projektanci jej kreacji - Ewa i Piotr Krajewscy - oskarżyli ją o zniszczenie wartej ponad cztery tysiące złotych sukienki.

"Długo zwlekała z oddaniem sukienki. A gdy w końcu ją oddała, okazało się, że jest zniszczona. Zwodziła nas potem i unikała jak ognia. A mogła przyjść, napić się kawy... I by było po sprawie" - skarżył się na łamach "Na Żywo" nieżyjący już kreator mody.

O zniszczenie wypożyczonej sukienki miała też do Lidii żal Ewa Szabatin. Kopania wystąpiła w kreacji jej projektu na jednym z Pikników Country w Mrągowie...

Lidia Kopania narobiła sobie wrogów nie tylko w modowym światku, ale też wśród przedstawicieli branży, którą sama reprezentuje. Trzy lata temu głośno było o jej konflikcie z Anną Karwan - zwyciężczynią opolskich Premier.

"A Opole, jak zwykle... byle co. Ania K*rwan, brawo TVP" - napisała Lidia na Facebooku.

Kopania zasłynęła też bardzo odważną wypowiedzią na temat poziomu, jaki - według niej - reprezentują polskie piosenkarki.

"Najbardziej utalentowane grzeją ławki, a mniej utalentowane są z przodu. Niektóre nie wiedzą, o czym śpiewają i dla kogo" - powiedziała Wideoportalowi.

Na miano "królowej skandali i wpadek" Lidia Kopania pracuje naprawdę ciężko: do historii przeszło jej godne pożałowania wykonanie hymnu Polski na gali bokserskiej Tymex Boxing Night w lipcu 2021 roku, żenujące występy na promocji... bielizny i udział w tegorocznych krajowych preselekcjach do Eurowizji, po których odciął się od niej nawet jej oficjalny fanklub!

Zobacz też:

Krystian Ochman pozuje z gołą klatą i w samych slipach. Uwagę zwraca jeden szczegół

Zapendowska oceniła piosenkę Ochmana: "Bardzo dziwna"

Hakiel "wyprał brudy" Cichopek i mówi o trzecim dziecku

 

AIM
Dowiedz się więcej na temat: Lidia Kopania | Krystian Ochman

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy