Reklama
Reklama
Tylko u nas

Duda bezlitośnie zaatakował Holland. Olejnik nie mogła tego tak zostawić. Mocno reaguje [POMPONIK EXCLUSIVE]

Monika Olejnik znana jest z tego, że bardzo chętnie pojawia się na różnych wydarzenia kulturalnych w kraju i poza jego granicami. Niedawno odwiedziła 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie porozmawiała z reporterem Pomponika na temat najnowszej produkcji Agnieszki Holland. Popularna dziennikarka stanęła w obronie reżyserki, a także wypowiedziała się na temat słów Andrzeja Dudy.

Monika Olejnik szczerze o filmie Agnieszki Holland

Monika Olejnik w rozmowie z Pomponikiem wyjawiła, co sądzi na temat najnowszego filmu Agnieszki Holland "Zielona granica". Dziennikarka wyznała, że jest fanką produkcji. Jej zdaniem to bardzo ważny tytuł, ponieważ pokazuje, jak każdy może znaleźć w sobie dobro. Niestety, jak zauważa Olejnik, w ludziach nie brakuje też zła, czego Holland doświadczyła na własnej skórze:

"Uważam, że Agnieszka Holland zrobiła świetny, prawdziwy film pokazujący portret Polaków. To film, który może być takim naszym wyrzutem sumienia. To jest film o tym, że można się zmienić, w każdym można znaleźć dobro, tylko trzeba odpowiednio przycisnąć. W każdym można też znaleźć zło i z tym złem należy walczyć i zdumiewa mnie hejt na Agnieszkę Holland." - powiedziała nam Monika Olejnik.

Reklama

Zobacz też: Kolejny skandal z TVP. Przegrali z Olejnik, a tu taka reakcja. Czują się "całkowicie bezkarni"

Film Holland skrytykował Andrzej Duda. Użył kontrowersyjnych słów

Film Agnieszki Holland "Zielona granica" jeszcze przed swoją oficjalną premierą spotkał się z dość dużą krytyką rządzących, którzy w swoich wypowiedziach przyznali, że jeszcze go nie oglądali go. Warto dodać, że Holland została nagrodzona jednym z najważniejszych wyróżnień w świecie kina - Nagrodą Specjalną Jury festiwalu w Wenecji właśnie za tę produkcję. W kraju spotkał się natomiast z ogromną krytyką, co zdaniem Olejnik jest częścią strategii wyborczej.

Filmu Holland nie krytykują tylko szeregowi przedstawiciele obozu władzy. Głos w sprawie zabrał nawet Andrzej Duda, który zdobył się na dość mocne wystąpienie w telewizji.

"To, że pani Holland pokazuje polskich funkcjonariuszy, wykonujących zadania dla polskiego społeczeństwa, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, w ten sposób, to ja nie dziwię się, że funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy zapoznali się z tym filmem, użyli tego hasła znanego nam z okupacji (...), kiedy propagandowo filmy pokazywano w naszych kinach: "Tylko świnie siedzą w kinie" - powiedział Duda.

Monika Olejnik odniosła się do słów Andrzeja Dudy

W rozmowie z Pomponikiem Monika Olejnik odniosła się do słów Andrzeja Dudy. Według niej głowa państwa nie powinna komentować filmu, którego jeszcze nie widziała.

"Prezydent powiedział, że zgadza się ze Strażą Graniczną, która tak skomentowała ten film. Dziwię się, że Prezydent nie obejrzał filmu, a komentuje. To przykre, że głowa państwa nie potrafi się wznieść ponad podziały" - powiedziała w rozmowie z Pomponikiem Monika Olejnik.

Zobacz też:

Monika Olejnik szaleje z 15 lat młodszym ukochanym. Pasują do siebie?

Monika Olejnik zachwyca zdjęciami z joggingu na Korsyce

Monika Olejnik pokazała archiwalne zdjęcie z Korą. "Pamiętamy, tęsknię"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Monika Olejnik | Andrzej Duda | Agnieszka Holland
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy