Reklama
Reklama

Dramat córki Wojciechowskiej. Martyna dostała druzgocącą wiadomość

Martyna Wojciechowska (48 l.) podzieliła się z obserwatorami porażającym wyznaniem. Jej nastoletnia córka otrzymała wiadomość, z którą nie potrafiła sobie sama poradzić. Mama postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i tak powstał projekt "Mądre głowy" w ramach fundacji UNAWEZA.

Martyna Wojciechowska zyskała popularność w Polsce jako prezenterka niezwykłego programu "Kobieta na krańcu świata", ukazującego (niekiedy bardzo ciężką) codzienność kobiet z różnych zakątków kuli ziemskiej. Widzowie od razu pokochali Martynę za jej naturalność, wrażliwość, odwagę oraz poświęcenie na planie. 

Gwiazda TVN-u udziela się również jako aktywistka społeczna i przełamuje m.in. tabu dotyczące chorób psychicznych w Polsce. W 2019 roku podróżniczka założyła Fundację UNAWEZA z misją "dawania kobietom skrzydeł", zapewniając im dostęp do edukacji i opieki medycznej.

Reklama

Martyna Wojciechowska o samobójstwie. Dostała druzgocącą wiadomość

Bliskie są jej w szczególności problemy nastolatków. Okazuje się, że do zajęcia się tym obszarem skłoniło ją trudne wyznanie koleżanki jej córki, Marysi. 

Nie wiedziała, jak ma zareagować, aby nie pogorszyć sytuacji. Właśnie ten przypadek zainspirował ją do stworzenia projektu "Mądre głowy" w ramach swojej fundacji, który posiada własne konto na TikToku i edukuje młodych ludzi w zakresie zdrowia psychicznego. 

"Nie wiedziałam jak pomóc mojej córce, która nie dźwigała tej odpowiedzialności. Odbiłam się od systemu. Szukałam pomocy i było to bardzo trudne. Wtedy zaczęłam drążyć ten temat. Zrozumiałam, że stan zdrowia psychicznego młodych ludzi jest alarmujący. A jako szefowa fundacji UNAWEZA postanowiłam działać i tak powstał projekt 'Młode głowy'" - wyjaśnia Wojciechowska na TikToku. 

Eksperci udzielają na platformie darmowych porad i odpowiadają na pytania internautów. Ta inicjatywa z pewnością może uratować komuś życie. 

Pamiętaj, że w trudnej sytuacji nigdy nie jesteś sam. TU znajdziesz listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o profesjonalną pomoc psychologa czy psychoterapeuty.

Zobacz też:

Dramatyczne wyznanie Wojciechowskiej. Przyjaciel zmarł jej na rękach: "Moje życie było mniej warte niż jego"

Wojciechowska pokazała, jak wyglądała w wieku 17 lat. Fani aż nie mogą uwierzyć!

Jędrzejak o zmaganiach z depresją: "Bałem się wychodzić z domu, przestałem jeść"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Martyna Wojciechowska | samobójstwo
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy