Reklama
Reklama

Dorota Wellman świętuje 30. rocznicę ślubu!

Dorota Wellman (56 l.) niebawem wraz z mężem będą świętować perłowe gody! O swoim związku słynna dziennikarka niechętnie jednak opowiada w mediach. Tygodnik "Na Żywo" odsłania kulisy jej małżeństwa...

Październik to dla Doroty Wellman miesiąc, na który co roku czeka z utęsknieniem. To właśnie wtedy razem z mężem Krzysztofem dziennikarka obchodzi rocznicę ślubu.

Tegoroczna będzie dla nich wyjątkowa, bo okrągła. Nawet im samym trudno uwierzyć, że przeżyli zgodnie... trzy dekady.

Po raz pierwszy Dorota i Krzysztof spotkali się w latach 80. na planie filmu „Schodami w górę, schodami w dół”. Ona była drugim reżyserem, on fotosistą.

Podobał się jej, ale nie zaiskrzyło od razu. On właśnie się rozwodził i nie bardzo miał ochotę na nowy związek. Był duszą towarzystwa, więc aby go zdobyć, musiała pokonać konkurentki. 

Reklama

"Inne były od kochania i od seksu, a ja byłam  od gadania. Dopiero potem przerodziło się to w bliższy związek" – wspomina Dorota. 

Pobrali się, wkrótce pojawiły się marzenia o dziecku. Musieli o nie zawalczyć. Ciąża była zagrożona. Na szczęście Kuba urodził się zdrowy.

"Po nim zrobiłam się gruba, a raczej po kuracji hormonalnej, dzięki której go mam. Lepiej być grubą matką niż chudą bezdzietną" – śmieje się Wellman.

Czasami między nimi iskrzy

Mąż uwielbia jej poczucie humoru oraz to, że jest szczera i bezpośrednia. Oboje nie ukrywają, że czasami między nimi iskrzy. 

"Kiedy mąż mnie wkurza, obmyślam precyzyjny plan jego bolesnej i męczącej śmierci. Myślę o zupie grzybowej ze sromotników, o kawie z trucizną" – żartuje Dorota.

Lubi się droczyć z ukochanym, ale dobrze wie, nigdzie lepszego by nie spotkała. W czym tkwi tajemnica ich trwałego związku?

"Nie ma w nas nienawiści. Jeśli się kłócimy, to tylko o rzeczy ważne" – wyznaje. I dodaje: "Biję się z mężem o... dostęp do wiedzy, np. o to, kto pierwszy przeczyta gazetę".

Ich znajomi twierdzą, że są dobraną parą. Potrafią się różnić, ale priorytety mają te same. Zawsze mogą na siebie liczyć. 

"Człowiek sprawdza się w życiu podczas gorszych dni, kryzysów – twierdzi Wellman. 

Taki gorszy okres miała wiosną tego roku, gdy dochodziła do siebie po operacji prawego barku.

Krzysztof troskliwie się nią zajął, wyręczał w obowiązkach: gotował, prał, sprzątał, karmił. Dorota chce mu się za to odwdzięczyć, a rocznica ślubu to świetna okazja. Jak zamierza zaskoczyć ukochanego? 

"Na żywo" nie chciała zdradzić konkretów, by nie popsuć niespodzianki, ale znając jej pomysłowość na pewno będzie to coś oryginalnego.

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Wellman
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy