Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Dietetycy ostro o dietach gwiazd! Oberwało się Karolinie Szostak!

Spektakularne metamorfozy gwiazd zalewają zewsząd polskie media społecznościowe. Karolina Szostak (41 l.), Karolina Ferenstein-Kraśko (40 l.), Kinga Rusin (46 l.) czy Agnieszka Chylińska (41 l.), to tylko niektóre celebrytki, które dokonały sporych zmian w swoim wyglądzie i zgubiły zbędne kilogramy.

Moda na bycie szczupłym przyszła do polskiego show-biznesu wraz z pojawieniem się w nim Ewy Chodakowskiej (35 l.), a zaraz po niej Ani Lewandowskiej (28 l.). Zdrowy tryb życia, zbilansowane posiłki, aktywność fizyczna, to moda, którą pokochały także gwiazdy i obecnie chyba nie ma celebrytki, która nie uprawiałaby jakiegokolwiek sportu i jadła niezdrowe produkty spożywcze.

Reklama

Efektem takich życiowych wyborów jest oczywiście oszałamiająca sylwetka, którą można pochwalić się na imprezach branżowych. Każda gwiazda przecież chce wyglądać najlepiej, jak tylko można, a już na pewno, lepiej od konkurencji.

W dodatku, jeżeli straci się spektakularną ilość kilogramów, to jest to pewien sposób na zarobienie pieniędzy. Niezapomniana metamorfoza Dominiki Gwit (29 l.), która schudła 50 kilogramów, wywołała zdziwienie jej fanów. Aktorka swojego czasu była nie do poznania, jednak to właśnie jej historia może być przestrogą dla chcących schudnąć.

Dominika opowiadała w telewizji o swojej cudownej przemianie, poprowadziła nawet cykl programów w stacji TVN na temat odchudzania, jednak jej dobra passa nie trwała zbyt długo. Celebrytkę dopadł efekt jo-jo i wróciła w bardzo krótkim czasie do swoich poprzednich rozmiarów.

O ile, większość gwiazd nie szuka w tym sposobu na życie, tak, np. Karolina Szostak, dziennikarka sportowa, schudła 20 kilogramów i postanowiła to wykorzystać do celów zarobkowych. Chwalenie się swoją figurą na portalach internetowych oraz obszerne wywiady na temat walki, jaką stoczyła sama ze sobą, nie wystarczyły Karolinie.

Zapragnęła ona wydać książkę. Poradnik "Moja spektakularna metamorfoza" zawiera m.in. 60 przepisów kulinarnych, dzięki którym dziennikarka schudła, a także cała historia jej odchudzania okraszona zwierzeniami Karoliny. Na alarm jednak zaczęli bić dietetycy, zwłaszcza że sezon letni trwa w najlepsze, a to dla wielu doskonały czas na podjęcie diety. Czytając wiele porad, stosując diety, można zrobić sobie nawet krzywdę.

"Zastosowanie powszechnie popularnych diet, które są lansowane w mediach często powoduje, że do mnie jako dietetyka przychodzą ofiary tych diet, osoby z problemami zdrowotnymi, które nie schudły a wręcz przytyły na danej diecie. Dlatego do każdej diety należy podejść z dużym dystansem. Jeśli coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo" - powiedziała w jednym wywiadzie dietetyk Agnieszka Piskała.

Natomiast blogerka Monika Gabas, która jest dietetyczką i dzieli się swoją wiedzą z internautami na swoim blogu "Dr lifestyle", nie pozostawiła na książce Karoliny suchej nitki. Jakiś czas temu zarzuciła jej nieznajomość chorób tarczycy, niespójność treści, powtarzanie wielu mitów oraz stereotypów na temat odżywiania.

Tymi ostrymi słowami krytyki widocznie Karolina się nie przejęła, bo w planach jest przecież jej program w Polsat Cafe...o odchudzaniu. A nie trudno zauważyć, że historie Karoliny i Dominiki wyglądają podobnie, więc może dziennikarka powinna głębiej zastanowić się nad swoją karierą w branży fit?

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karolina Szostak | Dominika Gwit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje