Reklama

Reklama

Reklama

Dawid Ogrodnik pracował w hospicjum: "Chciałem doświadczyć śmierci"

Dawid Ogrodnik (36 l.) pojawił się na Pol'and'Rock Festival i opowiedział o filmie, w którym zagrał. W "Johnnym" wcielił się w rolę ks. Jana Kaczkowskiego, a przygotowując się do pracy na planie, rozpoczął wolontariat w hospicjum. Mężczyzna przebywał z chorymi w ostatnich dniach ich życia i wyznał, że "chciał doświadczyć śmierci".

Dawid Ogrodnik od kilku lat wiedzie prym wśród aktorów młodego pokolenia. Mężczyzna karierę rozpoczął od grywania w rodzimych serialach, lecz później dostawał angaże w poważniejszych produkcjach. Wcielił się w rolę Sebastiana "Rahima" Salberta w "Jesteś Bogiem", saksofonisty "Lisa" w "Idzie", Mateusza Rosińskiego w "Che się żyć", czy w Tomasza Beksińskiego w "Ostatniej rodzinie".

Sławę przyniosło mu również odegranie Zdzisława Najmrodzkiego w "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Produkcja ta okazała się hitem.

Reklama

Niedawno 36-latek pracował na planie filmu "Johnny", który opowiada o życiu ks. Jana Kaczowskiego, zmarłego w 2016 roku dyrektora Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. U duchownego zdiagnozowano glejaka mózgu.

O swoich doświadczeniach na planie i przygotowaniu się do kolejnego wyzwania aktorskiego opowiedział podczas Pol'and'Rock Festival.

Dawid Ogrodnik pracował w hospicjum: "Chciałem doświadczyć śmierci"

"Johnny" to produkcja przedstawiająca historię ks. Jana Kaczowskiego, która opowiedziana jest z perspektywy podopiecznego kapelana, Patryka Galewskiego. Chłopak ten nie miał łatwego życia, a film ukazuje jego upadki, poszukiwanie wiary, czy zmaganie się z codziennością.

36-latek podczas ASP na Pol'and'Rock Festival przyznał, że długo czekał na rolę w takim formacie.

Aktor dodał, że zatrudnił się w hospicjum, po to, by być bliżej umierających i śmierci.

Ogrodnik zaznaczył, że sam poszukiwał kontaktu z Bogiem i zagłębiał tajemnice różnych wyznań.

Podczas panelu dyskusyjnego wyjawił, co dała mu praca w hospicjum, w którym pomagał chorym.

Mężczyzna pokusił się o stwierdzenie, że "czas, który poświęcamy innym, to jest coś, co mamy najcenniejszego i czym możemy się dzielić".

Jesteście pod wrażeniem jego podejścia?

Dawid Ogrodnik: kim jest?


Dawid Ogrodnik urodził się 15 czerwca 1986 roku w Węgrowcu. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. W wieku 13 lat wyjechał do Poznania, gdzie zainteresował się teatrem. Za trzecim razem dostał się na studia do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 2012 roku.

Zagrał w kilku serialach, a w 2010 roku zaliczył debiut na profesjonalnej scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się 2 lata później w "Jesteś Bogiem". Znany z filmów takich jak: "Disco Polo", "Ojciec", czy serialu "Rojst".

Podczas 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał aż cztery nagrody za rolę w "Idzie".

Zobaczcie również:

Katarzyna Warnke i Dawid Ogrodnik zagrali uchodźców! "Doświadczenie migracji może dotknąć każdego"

Metamorfoza Dawida Ogrodnika! Aż trudno go rozpoznać!

"Johnny": Dawid Ogrodnik był wolontariuszem w hospicjum!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Ogrodnik | pol'and'rock festival 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy