Reklama
Reklama

Czy wiecie, że Iga Świątek gra też w debla? I również osiąga w nim sukcesy!

Iga Świątek (21 l.) jest bardzo młoda, a na swoim koncie ma już liczne wygrane turnieje oraz inne osiągnięcia w tenisie pojedynczym (singlu). Czy jednak wiedzieliście, że Iga gra w debla - również z sukcesami?

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

Iga Świątek trenując ciężko i systematycznie od dzieciństwa, może teraz odcinać przysłowiowe "kupony" za lata pracy. Najnowszym wyzwaniem dla polskiej tenisistki jest rozpoczynający się wczoraj turniej Wimbledonu 2022.

Oglądaj Wimbledon 2022 z udziałem Igi Świątek w PolsatBoxGo

Debel Igi Świątek

Iga Świątek to, jak do tej pory, zwyciężczyni dwóch seniorskich turniejów wielkoszlemowych i wielu innych rozgrywek. Podziw budzą nie tylko jej osiągnięcia, ale przede wszystkim to, że w tak młodym wieku idzie, jak burza. I choć nazwisko Świątek jest kojarzone obecnie głównie z singlowym tenisem ziemnym, warto wiedzieć o tym, że Iga gra także w debla u boku różnych zawodniczek (Polek i nie tylko).

Reklama

Debel to nic innego jak gra podwójna. Polega na tym, że czworo zawodników tej samej płci gra przeciwko sobie w parach na korcie. Może być to tenis ziemny, badminton, speed-ball, teqball oraz tenis stołowy. Iga bardzo ciężko trenuje praktycznie przez cały czas. Choć daje sobie chwile wytchnienia, widać, że sport jest jej prawdziwą pasją. Co sądzicie o poświęceniu mistrzyni?

Wyniki Igi Świątek w deblu

Iga Świątek nie musi udowadniać nikomu, że jest doskonałym sportowcem. Obecnie w singlu nie ma sobie równych. Od kwietnia 2022 r. zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA. 

Jeśli chodzi o debla, to jako dorosła nie zanotowała jeszcze wielu spektakularnych zwycięstw. Ma jednak na swoim koncie kilka dobrych wyników. W 2021 r. była finalistką French Open u boku Bethanie Mattek-Sands. Przegrały wówczas z Czeszkami. Był jednak apetyt na więcej.

Dawid Żbik tak pisał na Twitterze o tym meczu: "Wygląda to tak, jakby Iga i Bethanie grały ze sobą pierwszy raz. Błędy w komunikacji wyraźne. Nie zgrywają się dziś. Zawodzi serwis Igi, czyli najpewniejszy element".

Gdy Iga Świątek kwalifikowała się jeszcze do juniorów, wygrała turniej French Open 2018 w deblu. Wraz z Caty McNally grały przeciwko Japonkom Yūki Naitō i Naho Satō. 

Do jej innych juniorskich sukcesów w grze podwójnej należy złoty medal Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018 (jej partnerką była Kaja Juvan). Razem z Mają Chwalińską Iga była także w finale juniorskiego Australian Open 2017. Zarówno w seniorskich, jak i juniorskich rozgrywkach Iga grała w parze również z takimi zawodniczkami jak Nicole Melichar-Martinez czy Alicja Rosolska.

Debel Igi Świątek w rankingach

Iga Świątek ma jak dotąd niewiele dużych wygranych w seniorskim deblu. Skupia się głównie na grze pojedynczej i jest jeszcze bardzo młoda - największe sukcesy są nadal przed nią! Jeśli chodzi o ogólną pozycję w rankingach WTA dla debla, to według portalu flashscore.pl Iga była: w 2019 r. na 452. miejscu, w 2020 r. na 75. miejscu i w 2021 r. na 41. miejscu. 14 lutego 2022 r. zajmowała 29. miejsce - najwyższe w karierze.

Obecnie Iga utrzymuje wyjątkową długą serię zwycięstw w singlu, a my kibicujemy jej i życzymy samych sukcesów!

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

Zobacz też:

Iga Świątek jest więcej warta niż Lewandowska i Rozenek razem wzięte!

Iga Świątek prywatne: co robi, gdy nie gra w tenisa? Jej Instagram zdradza wiele tajemnic

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Iga Świątek wyprowadza się z Polski? Ojciec zdradził najbliższe plany córki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Wimbledon 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy