Reklama
Reklama

Colin Farrell: Tragedia w rodzinie aktora. Synek nieuleczalnie chory. Objawy porażają!

Colin Farrell nie ma życia jak w bajce, choć wielu mogłoby tak uważać. Choć aktor święci triumfy w życiu zawodowym, to prywatnie ma na głowie masę problemów. Jego synek cierpi bowiem na rzadką chorobę genetyczną, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Objawy tego schorzenia są straszne...

Colin Farrell od lat jest jedną z największych gwiazd Hollywood. Oczywiście w Polsce wciąż mocno jest kojarzony z romansu z Alicją Bachledą-Curuś, z którą doczekał się syna Henry'ego Tadeusza. 

Aktor ma jeszcze drugiego syna Jamesa, którego matką jest modelka Kim Bordenave. Niestety, pociecha Colina ma poważne problemy zdrowotne. 

Jak informuje portal parenting.pl, 13-letni James cierpi na zespól Angelmana (AS) - to rzadka choroba genetyczna, której objawy nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. 

Reklama

Charakterystyczną cechą chorujących jest tzw. "uśmiech kukiełki" oraz głęboko osadzone oczy i nieproporcjonalne usta oraz problemy z uzębieniem. 

Często wiąże się też z niepełnosprawnością intelektualną, problemami z poruszaniem oraz trudnościami z mówieniem (całkowicie nie mówi ok. 30% chorych).

Colin Farrell ma nieuleczalnie chorego syna

Choroba jest nieuleczalna, a do tego dziedziczna. Każdy z przypadków zespołu Angelmana jest jednak inny i inaczej się objawia.

"Chorzy często rzucają się w oczy ze względu na charakterystyczny uśmiech. Nie jest to jednak spowodowane błogą radością, a specyficznymi cechami, które nadaje choroba. Również sposób poruszania się przypomina ruchy marionetki ze względu na zaburzenia motoryczne. Osoby z zespołem Angelmana żyją średnio tak samo długo jak inni ludzie, ale nie są w stanie samodzielnie funkcjonować" - czytamy na portalu parenting.pl.

Sam Colin w jednym z wywiadów przyznał, że choroba synka jest w bardzo zaawansowanym stanie. Utrudnia mu ona codzienne funkcjonowanie:

"James nie mówi i ma problemy z podstawowymi czynnościami, które utrudniają mu zatroszczenie się o jego zdrowie fizyczne i ogólne samopoczucie. Potrzebuje stałej opieki i pomocy w przygotowaniu posiłków, myciu się i ubieraniu" - wyznał aktor. 

Zobacz też:

Colin Farrell i Alicja Bachleda-Curuś: Sensacyjne wieści ze Stanów. Przyjaciółka wyjawiła porażającą prawdę 

Alicja Bachleda-Curuś adoptowała drugiego już kundelka. Fani zachwyceni!

Alicja Bachleda-Curuś: Colin Farrell dał jej do wiatu, a teraz taka sensacja! Wymowna zmian 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Colin Farrell | Alicja Bachleda-Curuś
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama