Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ciężarna księżna Kate na gali Bafta. Nie wsparła ofiar molestowania seksualnego?

Będąca w trzeciej ciąży Księżna Kate (36 l.) i książę William pojawili się na gali rozdania nagród BAFTA Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w londyńskiej Royal Albert Hall. Ich obecność jest szeroko komentowana.

Księżna postawiła na zieloną sukienkę od projektantki Jenny Packham. Do tego dobrała szmaragdowy naszyjnik i kolczyki. Reszta pań, podobnie jak na rozdaniu Złotych Globów, ubrana była na czarno, co było wyrazem wsparcia dla ofiar molestowania seksualnego.

Reklama

Komentatorzy podkreślają, że księżna, którą ogranicza protokół zabraniający popierania wszelkich protestów, zawiodła na całej linii!

"Czy ona nie czuła wstydu, siedząc w pierwszym rzędzie w zielonej sukience, podczas gdy każda inna kobieta miała na sobie czerń?" - pytają administratorzy oficjalnego fanpage'a pary królewskiej.

"Jestem zawiedziona postawą Kate. To nie jest rzecz polityczna, a kobieca sprawa" - dodaje inna z komentatorek.

"Jeśli księżna Camilla może otwarcie przeciwstawiać się molestowaniu seksualnemu i zrobić z tego temat, Kate mogła postawić na czarną sukienkę" - pisze jedna z użytkowniczek Twittera.

Są jednak i tacy, którzy bronią Kate: "Myślę, że sukienka księżnej to sprytny ruch. Nie czarny, więc zgodnie z protokołem, ale na tyle ciemny, by być ukłonem w stronę molestowanych kobiet".

***

Zobacz więcej materiałów:

Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje