Reklama

Reklama

Reklama

Cichopek i Hakiel: kredyt we frankach wydrenował ich małżeństwo!

Katarzyna Cichopek (39 l.) i Marcin Hakiel (38 l.) ogłosili w piątek, 11 marca swoją decyzję o rozwodzie. Dla całej Polski to był szok, w końcu para była ze sobą aż 17 lat i wyglądała na bardzo szczęśliwą. Okazuje się, że kryzys w ich związku przyszedł bardzo szybko!

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel 11 marca ogłosili na swoich Instagramach, że postanowili się rozwieść. Para przechodziła wiele kryzysów, a pierwszy i bardzo poważny pojawił się tuż po zostaniu małżeństwem! Wszystko przez chęć życia ponad stan i branie zbyt wysokich kredytów. Problemy finansowe dosłownie wydrenował ich małżeństwo!

Cichopek i Hakiel: kredyt we frankach

Tuż po ślubie Hakiel i Cichopek kupili ogromną willę na warszawskim Wilanowie. Wtedy kosztowała ich 3,5 miliona złotych ze względu na ekskluzywną lokalizację. Osiedle składało się tylko 8 domów o powierzchni 500 metrów kwadratowych. W skład wchodziło jeszcze poddasze o wielkości 80 metrów i 550 metrów ogrodu. 

Reklama

Willa, która miała być dla młodego małżeństwa inwestycją, stała się przekleństwem. W latach 2008/2009 nastąpił kryzys gospodarczy, który objawił się zwiększonym kursem franka szwajcarskiego. Dla kredytobiorców oznaczało to potężne podniesienie rat kredytu hipotecznego. Spłata zobowiązania stała się dla nich nierealna, a przecież dom trzeba było jeszcze utrzymywać. To było dla nich zbyt wiele.

Cichopek i Hakiel: pierwszy duży kryzys w związku

Kłopoty związane z willą i kredytem na 30 lat to pierwsza rysa na pozornie szczęśliwym związku. W 2007 roku, kiedy rata miesięczna wynosiła 10 tysięcy złotych, nie była dla pary problemem. Jednak wciąż rosnący kurs franka szwajcarskiego dał się we znaki. Tak, idealne małżeństwo zaczęło mieć pierwsze spięcia, spowodowane finansami i stresem. W pewnym momencie było tak źle, że ich związek dosłownie "wisiał na włosku".

"Opieka nad dziećmi, praca, humory Kasi, to wszystko zaczęło mnie przerastać" - wyznał po latach Marcin Hakiel dla gazety "Dobry Tydzień".

Jak donosił tajemniczy znajomy pary dla "Faktu", sytuacja w 2012 roku była naprawdę napięta.

Cichopek i Hakiel: sprzedaż willi

Według tabloidów "Na Żywo" raty podskoczyły do 15 tysięcy miesięcznie! W 2010 roku para zdecydowała się sprzedać pechową posiadłość, ale nikt nie był chętny. Ostatecznie Cichopek i Hakiel wynajęli willę, ale nie pomogło im to w problemach finansowych.

Z kolei "Fakt" w 2014 roku donosił, że Cichopek i Hakiel wciąż mieli do uregulowania kredyt na kwotę 4,5 miliona złotych, pomimo już 7 lat spłaty! W 2015 roku według "Rewii" rata Cichopków zwiększyła się do 21 tysięcy miesięcznie!

Po wielu latach batalii i spłacania horrendalnie wysokich rat, Cichopek i Hakiel sprzedali willę w 2019 roku za około 3 miliony złotych. Przeprowadzili się do 100-metrowego apartamentu na Sadybie o wartości "skromnych" 2 milionów złotych.

Faktycznie udana inwestycja?

Zobacz też:

Cichopek i Hakiel: walka o majątek. Według tabloidów chodzi o miliony

Małgorzata Rozenek-Majdan i Kuba Wojewódzki pożegnali się bardzo chłodno. Przeprosiny były na niby?

Połącz sodę oczyszczoną z miodem. Pożegnasz problemy żołądkowe i wiele innych!

Wojna w Ukrainie. OSW: Rosjanie skupiają się na ostrzale obiektów cywilnych. Są coraz brutalniejsi

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Cichopek | Marcin Hakiel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy