Reklama
Reklama

Christina Applegate żegna się z aktorstwem. Napis na lasce wiele mówi

Christina Applegate pojawiła się na rozdaniu nagród Gildii Aktorów Ekranowych (SAG) z 12-letnią córką Sadie Grace LeNoble. U aktorki w zeszłym roku zdiagnozowano stwardnienie rozsiane, teraz gwiazda żegna się z zawodem. Nie mam siły pracować na planie, codziennie walczę z chorobą"

Christina Applegate - problemy zdrowotne gwiazdy

Christina Applegate to amerykańska aktorka w Polsce najbardziej znana z roli Kelly Bundy z serialu "Świat według Bundych" oraz produkcji Netflixa "Już nie żyjesz". Choć w pierwszym z seriali grała niezbyt rozgarniętą córkę głównego bohatera, to zjednała sobie sympatię widzów na całym świecie. 

Reklama

Los nie był dla niej łaskawy. W 2008 roku dowiedziała się, że ma raka piersi. Aktorka musiała przejść podwójną mastektomię, usunięcie jajników i jajowodów. W rezultacie gwiazda przedwcześnie weszła w okres menopauzy. Latami cierpiała także na bezsenność. W ubiegłym roku podczas realizacji trzeciego sezonu serialu "Już nie żyjesz" usłyszała przerażającą diagnozę. Lekarze odkryli, że gwiazda cierpi na stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane to, jak na razie, nieuleczalna choroba niszcząca cały układ nerwowy. Objawy można minimalizować leczeniem, jednak większość chorujących dość szybko potrzebuje chociażby pomocy w poruszaniu się. Tak też jest w przypadku Christiny Applegate, która na SAG Awards 2023 (Screen Actors Guild Awards) pojawiła się wsparta na lasce, na której widniał napis "#FU MS" czyli "pi**rz się stwardnienie rozsiane".

Christina Applegate zignorował symptomy SM

Christina Applegate po tym, jak ogłosiła w mediach, że choruje na SM, pierwszy raz pojawiła się publicznie wsparta na lasce w listopadzie ubiegłego roku. Ujawniła wówczas, że od czasu zdiagnozowania choroby przybrała na wadze ok. 20 kilogramów. Opowiedziała też wówczas o symptomach, które zwiastowały chorobę, a które aktorka zignorowała. Mówiła, że podczas kręcenia jednej ze scen w serialu  "Już nie żyjesz" straciła równowagę. Przez kilka lat odczuwała mrowienie i drętwienie kończyn. Nie umiała też utrzymać równowagi podczas scen tanecznych. 

"Żałuję, że nie zwróciłam na to uwagi. Ale skąd miałam wiedzieć?"  - mówiła dla The New York Times.

Applegate żegna się z aktorstwem

27 lutego 2023 Christina Applegate pojawiła się na 29. ceremonii wręczenia nagród Gildii Aktorów Ekranowych SAG Wawrds. Towarzyszyła jej na czerwonym dywanie 12-letnia córka Sadie Grace LeNoble. Gwiazda została nominowana w kategorii najlepsza aktorka w serialu komediowym za rolę w produkcji Netfliksa "Już nie żyjesz". Jednak nagroda w tej kategorii przypadła Jean Smart za serial "Hacks". Applegate zdaje sobie sprawę, że to mogło być jedno z jej ostatnich publicznych wystąpień, gdyż z powodu choroby nie ma już siły grać w filmach.

"To prawdopodobnie moja ostatnia gala, więc to dla mnie duża sprawa" - powiedziała jednemu z reporterów. 

Zobacz też:

Christina Applegate przeszła poważną operację!

Christina Applegate straciła obie piersi

Christina Applegate zignorowała symptomy choroby. Aktorka sporo przytyła i porusza się o lasce

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Christina Applegate
Reklama
Reklama
Reklama