Reklama

Reklama

Reklama

Cezary Żak został ukarany za palenie śmieci na Mazurach. Otrzymał śmiesznie niski mandat!

Cezary Żak (61 l.) wywołał ogromną aferę po tym, jak został przyłapany przez paparazzich podczas palenia śmieci w swoim ogródku. Jak sam wielokrotnie mówił, jego marzeniem był dom na Mazurach, a tak się odwdzięczył przyrodzie! Sprawą zajmowała się policja, ale według doniesień tabloidu, kara za zatruwanie środowiska była śmiesznie niska.

W maju 2022 roku do sieci trafił zdjęcia, na których znany i lubiany aktor, Cezary Żak zanieczyszczał środowisko. Na ogromnym ognisku na terenie swojej mazurskiej posiadłości palił między innymi plastikowe śmieci. Po 3 miesiącach od wszczęcia postępowania, znamy wysokość kary, jaką otrzymał za swój czyn!

Cezary Żak przyłapany na paleniu plastiku na Mazurach

Podczas majówki Cezary Żak wraz z żoną, Katarzyną udali się do swojej posiadłości, którą kupili 3 lata temu. Do sielskiego drewnianego domu przysługuje dostęp do ogromnego jeziora.

Reklama

Małżeństwo każdą wolną chwilę spędza na Mazurach i chcieli, aby dom spełniał ich konkretne warunki.

"Chcieliśmy, żeby był to dom drewniany, energooszczędny. Żeby był nowoczesny, ale z nutą trochę wiejską, trochę prowansalską" - wyznała Katarzyna Żak dla portalu "Plejada".

Sielskie otoczenie przyrody jednak nie wywarło wrażenia na aktorze, który wiosnę postanowił przywitać dymem z ogniska. O drażniącym zapachu z paleniska poinformowali sąsiedzi aktorskiej pary.

Żak pali śmieci na podwórku - tak próbował się tłumaczyć

Zdjęcia szybko obiegły media. Widać na nich, jak gwiazda serialu "Ranczo" palił styropian, plastiki, kartony i inne odpadki, które zatruwają środowisko. Krytykę otrzymała także żona aktorka, która nagradzana była za ekologiczny tryb życia, a kiedy jej mąż palił toksyczne śmieci, tylko się przyglądała.

Cezary Żak próbował wybrnąć z sytuacji, "przepraszając" na Facebooku. Dodał swoje zdjęcie, na którym grozi palcem i podpisał je w ironicznym tonie:

Sytuacją zajął się też sam Minister Środowiska, Jacek Ozdoba, który zgłosił sprawę "do odpowiednich organów". Haniebny uczynek aktora potępił nawet ksiądz Janusz Koplewski, nazywany również "spowiednikiem gwiazd".

"Czytałem artykuł w 'Super Expressie' i zdziwiłem się, że pan Cezary jest skłonny do takich rzeczy. Bardzo go lubię jako aktora, ale trucie ludzi to grzech. Piąte przykazanie mówi 'nie zabijaj', a palenie plastiku jest rakotwórcze, to trucizna. To grzech nie tylko względem natury, lecz także względem ludzi, którzy tam mieszkają. Nawet w piecach nie można palić. Tyle się mówi o czystości klimatu, o segregacji śmieci. Nie stać go?" - powiedział oburzony na Żaka duchowny.

Za palenie plastikowych śmieci grozi kara aresztu lub grzywna w wysokości 5000 złotych. Ile wynosił mandat Cezarego Żaka?

Śmiesznie niski mandat dla Cezarego Żaka za zatruwanie środowiska

Po 3 miesiącach prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy nareszcie poznaliśmy finał tej przykrej historii. Jak donosi tabloidowi st. asp. Iwona Chruścińska z KPP w Giżycku: "Prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 191 w myśl Ustawy o odpadach zostało zakończone postępowaniem mandatowym. Ukarany mężczyzna mandat przyjął".

Według "Super Express", aktor został ukarany mandatem wysokości... 200 złotych! Maksymalna kwota mandatu wynosi jedynie 500 złotych, a maksymalną grzywnę można dostać, kiedy sprawą zajmuje się sąd.

W obliczu obecnej katastrofy ekologicznej w Odrze, bezczelność i pobłażanie gwiazdom dodatkowo irytuje społeczeństwo.

Zobacz także:

Cezary Żak wywołał skandal na całą Polskę. Sprawą już zajmuje się policja. "Wpłynęło zawiadomienie"

Cezary Żak w opałach. Sąsiedzi zaalarmowali media i wybuchła afera! Nawet ksiądz go potępia: "Nie stać go?"

Cezary Żak szczerze o rodzinie. Chciałby mieć więcej dzieci!

Zmęczony życiem Cezary Żak wrócił z urlopu. Co mu się stało? Fani nie dowierzają

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Cezary Żak | Katarzyna Żak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy