Reklama
Reklama

Brytyjskie gwiazdy żegnają królową. Kondolencje składają Mick Jagger, Victoria Beckham i... Miś Paddington

W czwartek 8 września w wieku 96 lat zmarła królowa Elżbieta II. Panowała aż 70 lat - dłużej niż ktokolwiek inny na brytyjskim tronie. Flaga przy Pałacu Buckingham została opuszczona do połowy masztu, a kondolencje napływają z całego świata. Zobaczcie, jak wspominają brytyjską królową największe gwiazdy ekranu, sceny i show-biznesu.

Elżbieta II nie żyje. Miała 96 lat, panowała 70

Elżbieta II była postacią wyjątkową - nie tylko dla świata polityki, ale również sztuki i show-biznesu. Nie ma wątpliwości, że przez 70 lat panowania zasłużyła sobie na miano najbardziej rozpoznawalnej przedstawicielki monarchii.

Królowa była przyzwyczajana do sławy już od najmłodszych lat - na pierwszej okładce brytyjskiego magazynu wystąpiła kiedy miała zaledwie... trzy lata.

Postać władczyni pojawiła się w niezliczonej ilości piosenek, filmów i innych rozmaitych dziełach kultury, zarówno symboliczne, jak i bezpośrednio.

Całą piosenkę Elżbiecie II poświęcili legendarni The Beatles  - śpiewają o niej w nagraniu "Her Majesty", które znalazło się na wydanej w 1969 roku płycie "Abbey Road".

Reklama

W bardziej krytyczny świetle zarówno królową, jak i całą monarchię, przedstawiła punkowa kapela Sex Pistols w przewrotnej parafrazie hymnu Wielkiej Brytanii "Good Save The Queen" z 1977 roku.

Zasłużone miejsce postać Elżbiety II miała również w świecie filmowym - to przecież w służbie Jej Królewskiej Mości działał agent 007 James Bond.

Królowa jest też główną postacią w popularnym serialu Netflixa "The Crown", który przedstawia losy monarchii panującej w Wielkiej Brytanii.

Nic dziwnego, że gwiazdy show-biznesu składają kondolencje królewskiej rodzinie i w emocjonalnych słowach wspominają zmarłą królową.

Jakie sławy pożegnały Elżbietę II?

Gwiazdy sceny i ekranu żegnają Elżbietę II

Elton John napisał na Instagramie, że "Królowa była niezwykle inspirującą osobą, która przeprowadziła kraj przez najwspanialsze i najmroczniejsze czasy z wdziękiem, przyzwoitością i troskliwością".

Legendarny lider zespołu The Rolling Stones, Mick Jagger we wzruszających słowach ujął, jak ważną rolę w jego życiu pełniła postać królowej.

"Przez całe moje życie Jej Wysokość Królowa Elżbieta II zawsze była obecna. W dzieciństwie pamiętam, jak oglądałam w telewizji jej ceremonię weselną. Pamiętam ją jako piękną, młodą damę ukochaną babcię narodu".

W mediach społecznościowych hołd dla władczyni umieścił były członek The Beatles, Paul McCartney:

Victoria Bekham też podzieliła się ze światem emocjonalnym wpisem:

 "Dzisiaj jest bardzo smutny dzień, nie tylko dla naszego kraju, ale dla całego świata. Jestem głęboko zasmucona odejściem naszej ukochanej Monarchini, Jej Królewskiej Mości, która zostanie zapamiętana za swoją niezłomną lojalność".

Kondolencje w swoim stylu przekazał także... Miś Paddington.

"Dziękuje za wszystko psze pani" - "napisał" na Twitterze niezdarny niedźwiadek.

Zobacz też:

Rodzina królewska pojawiła się w Szkocji, by pożegnać królową Elżbietę II. Gdzie Kate Middleton i Meghan Markle?


Książę Karol został nowym królem Wielkiej Brytanii. Najstarszy następca w dziejach

Królowa Elżbieta II była związana z polskim rodem królewskimpomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Elton John | Mick Jagger | Lady Gaga
Reklama
Reklama
Reklama