Reklama
Reklama
Tylko u nas

Bryska napisała Dodzie 3 największe przeboje. Teraz mówi, jak się z nią współpracuje

Doda i Bryska to piosenkarki, które doskonale wiedzą, jak poruszyć serca słuchaczy. Nie było tajemnicą, że przy tworzeniu płyty "Aquaria", Doda zaprosiła do napisania tekstów niezależnych artystów. Bryska ujawniła w rozmowie z reporterem Pomponika, jak współpracowało jej się z kontrowersyjną "królową"!

Bryska napisała Dodzie 3 największe przeboje. Teraz mówi, jak się z nią współpracuje

Doda do swojego najnowszego albumu zaprosiła niezależnych artystów, którzy pomagali jej pisać piosenki. Wśród nich była między innymi Bryska (posłuchaj!), z którą rozmawiał reporter Pomponika.

Jak Bryska wspomina współpracę z Dodą? Nie zabrakło ciepłych słów na temat procesu tworzenia, jak i też samej artystki.

Reklama

"Bardzo dobrze, bardzo lubię Dodę. Jest fajną, wrażliwą osobą, mega utalentowaną, silną i bardzo inspirującą. To było bardzo fajne spotkanie i współpraca. Cieszę się, że miałam taką możliwość poznania jej i napisania z nią tych kilku piosenek" - powiedziała Bryska dla Pomponika.

To właśnie spod rąk Bryskiej powstały największe hity Dody z najnowszego albumu "Aquaria": "Wodospady" (posłuchaj!), "Melodia Ta" (sprawdź!) i "Pewnie już wiesz" (posłuchaj!). Utwór "Wodospady" został wykorzystany do czołówki reality-show Dody "Doda. 12 kroków do miłości". Kiedy piosenkarka ujawniła, że jest zakochana z kimś spoza produkcji, postanowiła stworzyć teledysk ze swoim nowym ukochanym, Dariuszem Pachutem.

Bryska ujawnia prawdę o współpracy z Dodą. Jak napisała dla niej hit?

Bryska podzieliła się odczuciami z procesu pisania piosenki dla Dody. Tak naprawdę nie wiedziała, że to właśnie te staną się takimi hitami, ale duża w tym zasługa samej Doroty.

Jak wygląda proces napisania i nagrywania hitu? "Głównie rozmową z Dodą, bardzo dużo mi o sobie mówiła, o swoich odczuciach, o swojej wrażliwości i na tym się opierałyśmy pisząc ten utwór. [Bazowałam - przyp. red.] na tym, kim ona jest. Nigdy nie wiesz, możesz podskórnie czuć, że to jest fajny kawałek, ale nigdy nie wiesz, co będzie hitem" - odpowiedziała Bryska.

Według Bryskiej największą tajemnicą napisania dobrej piosenki są emocje.

"Jak piszesz piosenkę, to utożsamiasz się z nią. Wkładasz w nią swoje emocje. Wchodzisz w postać tej drugiej osoby. Na pewno jest tak, że bardzo lubię tę piosenkę, ale wiem, że tylko Doda mogłaby [ją zaśpiewać - przyp. red.]. To jest pod nią pisane z nią pisane i to jest jej piosenka. Myślę, że ja bym jej tak dobrze nie zaśpiewała i nie byłabym w tym tak bardzo prawdziwa, jak ona by było".

Chcielibyście usłyszeć piosenki Dody w wykonaniu Bryskiej?

Zobacz też:

Doda ostro o wychowywaniu dzieci. To dlatego nie chce być matką!

Bryska: skąd się wzięła tajemnicza piosenkarka? [TYLKO U NAS] 

Doda zapozowała z dzieckiem. Nadeszła pora na zamrożenie jajeczek?

Piosenkę Bryski wykorzystano w filmie "365 dni: Ten dzień". Mówi wprost: "Spłynęło dużo krytyki"

Bryska szczerze o rywalizacji z Sanah i nowym facecie: "To zwykły chłopak z sąsiedztwa!"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bryska | Doda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy