Reklama

Reklama

Reklama

Bożydar Iwanow zniknął na prawie rok. Powiedział o poważnych problemach. Dziennikarz Polsatu apeluje

Bożydar Iwanow cieszył się sporą popularnością jako komentator sportowy, gdy nagle zniknął z telewizji. Teraz w szczerej rozmowie przyznał, że zmaga się z problemami psychicznymi. Apeluje, by dbać o zdrowie i swoją głowę i przede wszystkim nie bać się terapii...

Bożydar Iwanow od 2002 roku związany jest z Polsatem, gdzie  komentuje mecze piłki nożnej m.in. spotkania Ligi Mistrzów i naszej reprezentacji. Prowadzi też serwisy sportowe i jest jednym z gospodarzy magazynu "Cafe Futbol". Wcześniej był związany z Telewizją Polską i Wizją TV.

Bożydar Iwanow opowiedział o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym

Dziennikarz i prezenter był ostatnio gościem na kanale YouTube Duży w Maluchu. W szczerej rozmowie Iwanow opowiedział o swoim zdrowiu psychicznym. Jak przyznał, na jakiś czas zniknął z telewizji, gdyż zmagał się ze schorzeniem psychicznym podobnym do depresji.

Reklama

"Jest to powiązane z depresją, ale to nie jest do końca depresja. Ta choroba wiązała się z tym, że albo czułem się za dobrze, leciałem na dużych wysokościach, mało spałem, dużo imprezowałem, byłem aż nadaktywny, a potem miałem zjazd. Uważam też, że być może mój sposób życia był taki, że w pewnym momencie musiałem prawdopodobnie rachunek za swoje grzechy zapłacić" - mówi Iwanow.

Pierwsze poważne problemy Bożydara Iwanowa pojawiły się w 2016 roku. Dziennikarz nie mógł kontynuować pracy. Choć wcześniej pojawiały się epizody, to nie przeszkadzały one w funkcjonowaniu. Tym razem było na tyle źle, że podjął decyzję o przerwie. 

"Ta choroba wiążę się z tym, że trochę tracisz te wszystkie umiejętności posługiwania się tymi narzędziami co zwykle. Ja po prostu nie byłem w stanie napisać tekstu, miałem strach, żeby skomentować mecz, głowa mi nie pracowała" - wyliczył.

Najtrudniej było mu, kiedy pojawiło się przekonanie, że nie będzie w stanie wrócić do pracy jako komentator sportowy

"Nie dostawałem pieniędzy, bo jestem na działalności gospodarczej. Kiedy pojawiły się te moje problemy, powiedziałem, że zawieszam pracę, bo jestem w kryzysie" - mówił dziennikarz.

Bożydar Iwanow apeluje, by dbać o psychikę

Bożydar Iwanow przyznał, że cały czas jest w terapii. Dzięki temu jest w dużo lepszym stanie.
"Dzisiaj mam czystą głowę, czuję się bardzo dobrze, poukładałem sobie wiele spraw. Dbanie o siebie, jeżeli chodzi o psychikę, jest szalenie istotne" - apeluje Iwanow.

Dziennikarz przyznał, że na początku nie był przekonany do terapii, ale to ona pomogła mu uporać się z wieloma sprawami, a co najważniejsze wrócić do pracy w mediach.

W trudnej sytuacji nigdy nie jesteś sam. TU znajdziesz listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o profesjonalną pomoc psychologa czy psychoterapeuty.

Zobacz też:

"Top Model" ma kłopot z przeciekiem? Projektant przypadkiem ujawnił uczestników nowej edycji!

Karolina Brzuszczyńska z "Top Model" straciła brata. Nie zdążyła go uratować

Dawid Woliński najpierw obmacywał w "Top Model", a teraz... powiedział, ile ma centymetrów

***pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bożydar Iwanow

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy